Piknik kolejowy ze „złotym pociągiem”

1

Bodaj największą atrakcją jubileuszowego 10. Pikniku Kolejowego „Koleją po pograniczu polsko-czeskim” w Racławicach Śląskich (9-10 czerwca) była możliwość przejechania się pociągiem ze słynną lokomotywą Ty42-24 do Głogówka i Prudnika. Dzięki tej atrakcji na co dzień uśpione stacje ożywiły się, niczym w okresie największej świetności prudnickiej kolei.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Dworzec w Prudniku jak za dawnych lat

Na samym dworcu w Racławicach na uczestników imprezy czekało mnóstwo atrakcji, od wystawy eksponatów kolejowych, przez prezentację pociągów, makiet kolejowych, technologii druku 3D, do wyścigów drezyn i prezentacji artystycznych. Wspomniany w tytule „złoty pociąg” to oczywiście makieta dolnośląskiego składu, który podobno wciąż czeka na swojego odkrywcę.

ZOBACZ: Lokomotywa na stacji Racławice – Youtube

Więcej o kolejowym wydarzeniu napiszemy w „Tygodniku Prudnickim”.

1 KOMENTARZ

  1. Raclawice slaskie maja doskonale warunki do otwarcia Skansenu Kolejowego. budynek lokomotywowni,XIX-wieczna obrotnica parowozow{ ostatnia taka w naszym regionie} , torowiska na ktorych moglby stac zabytkowy tabor, budynek stacyjny wraz z ekspozycja, kolejowa wieza cisnien z 1905 roku. przy dobrym nakladzie finansowym, region moglby ” przebic” podobny obiekty w Pyskowicach oraz w Jaworzynie Slaskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here