PATRONAT TP : Myśli i nauczanie Prymasa Tysiąclecia

0

9 i 10 czerwca Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” organizuje jubileuszowe XXX Spotkania Modlitewno-Formacyjne w setną rocznicę odzyskania niepodległości, poświęcone myśli i nauczaniu Stefana kard. Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia.

Tradycyjnie głównym miejscem spotkań będzie klasztor oo. franciszkanów w Prudniku-Lesie, jedno z miejsc internowania prymasa – informuje Mateusz Zbróg z Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana. – Pierwszy dzień nastawiony jest na formację i zdobywanie wiedzy. Służyć temu będą m.in. spotkania z prof. Pawłem Skibińskim, ks. prof. Markiem Lisem oraz z historykiem Franciszkiem Dendewiczem. W drugim dniu skupimy się na modlitwie. Centralnym elementem będzie Msza św. w intencji beatyfikacji kard. Wyszyńskiego sprawowana przez ks. bpa Rudolfa Pierskałę.

Z przyczyn organizacyjnych udział w pierwszym dniu jest możliwy tylko po wcześniejszym zgłoszeniu chęci uczestnictwa pod numerem telefonu 783 981 868. Udział w niedzielnej pielgrzymce jest w pełni otwarty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here