PATRONAT TP : Jubileuszowy piknik kolejowy w Racławicach

0

Już w najbliższym weekend – 9 i 10 czerwca – w Racławicach Śląskich odbędzie się 10. Piknik Kolejowy „Koleją po  pograniczu polsko-czeskim”.

Jak na jubileuszową edycję imprezy przystało organizatorzy przygotowali szczególne atrakcje. Niewątpliwie największą z nich będzie lokomotywa parowa Ty42-24 z wagonami, która do Racławic Śląskich przyjedzie z Pyskowic. Uczestnicy imprezy będą mieli okazję przejechać się tym zabytkowym składem.

Sympatycy współczesnych środków transportu będą mogli przejechać się kursowym szynobusem Przewozów Regionalnych. W poczekalni dworca będzie można obejrzeć nową makietę kolejową oraz skorzystać z technologii 3D (okulary), by obejrzeć wirtualną kolej.

– W dawnym bufecie dworca zostanie zaprezentowana przygotowana od nowa wystawa eksponatów kolejowych oraz makieta kolejowa w skali H0 z nowym modułem górskim i dioramy kolejowe. Na terenie dworca miłośnicy ustawią specjalne stanowisko wydruku 3D elementów, które mogą być wykorzystane przy budowie makiet kolejowych – piszą organizatorzy pikniku.

Tradycją imprezy są przejażdżki drezynami spalinowymi i ręcznymi oraz konkurs – wyścigi drezyn. Nie zabraknie gastronomii i występów artystycznych, a w sobotę po godz. 20.00 zabawy tanecznej.

Uwaga! Ze względu na trwający remont drogi wojewódzkiej nr 417 może być utrudniony dojazd do dworca od strony Głogówka i Głubczyc.

Organizatorami wydarzenia są: Stowarzyszenie Miłośników Kolei Racławice Śląskie i Gmina Głogówek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here