Wyruszyli śladem Szozdy i Surmińskiego

0

Ponad 90. turystów otwiera dziś w Prudniku rowerowy sezon turystyczny. W Góry Opawskie wyruszyli kolarze i turyści rowerowi m.in. z Rybnika, Nysy, klubów kolarskich Koziołek z Kędzierzyna-Koźla oraz Ktukol i Victoria z Głuchołaz.

Turystyczny Rajd Rowerowy „Śladami Franciszka Surmińskiego i Stanisława Szozdy” odbywa się już po raz trzeci i z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Impreza zawdzięcza swoją atrakcyjność m.in. pięknej trasie, wiodącej z Prudnika, doliną Złotego Potoku, następnie stokiem wzgórza Świętego Rocha do czeskiego Jindřichova i z powrotem, przez Las Prudnicki, do sanktuarium św. Józefa. Tam organizator, Agencja Promocji i Rozwoju Gminy Prudnik, planuje ognisko z poczęstunkiem. Przewidziane są również promocyjne upominki dla uczestników.

– Rajd powstał dzięki wydanej trzy lata temu mapie „Śladami Franciszka Surmińskiego i Stanisława Szozdy”. Pierwszy rajd popularyzował tą publikację. Impreza tak się spodobała, że dziś jest nas już dziewięćdziesiąt osób – mówiła podczas otwarcia rajdu w Parku Miejskim dyrektor Agencji Małgorzata Halek-Malinowska.

Wyróżnieniem dla uczestników rajdu było uczestnictwo w nim samego mistrza kolarstwa, Franciszka Surmińskiego. W trasę wybrał się również burmistrz Prudnika Franciszek Fejdych.

Imprezę wsparli organizacyjnie działacze Oddziału PTTK Prudnik. Patronat medialny nad imprezą sprawują: „Tygodnik Prudnicki”, Portal Informacyjny TerazPrudnik.pl i strona GoryOpawskie.eu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here