Dorota Sowa Kuziela przed prudnicką publicznością

0

Za nami niezwykle nastrojowy koncert Doroty Sowy Kuzieli. Artystka znana między innymi z występów w Piwnicy „Pod Baranami” zaprezentowała w Prudniku wiązankę utworów z gatunku poezji śpiewanej. Artystka nie tylko śpiewała, ale i akompaniowała sobie na skrzypcach i gitarze. Śpiewała nie tylko po polsku, ale i hiszpańsku.

– Wspaniale realizuje się na koncertach, posiada trudną umiejętność akompaniowania sobie na skrzypcach, co nadaje jej występom niecodzienny klimat. – zapowiadała artystkę dyrektor prudnickiej szkoły muzycznej Małgorzata Jaskółka. – Stylistyka jej utworów oscyluje w granicach poezji śpiewanej, folkloru i muzyki klasycznej.

Organizatorami niecodziennego wydarzenia muzycznego byli: startująca z działalnością Agencja Artystyczna Witolda Rygorowicza oraz Sklep Mocenatury.pl. Podczas koncertu impresario zapraszał na kolejne wydarzenia, również o charakterze komercyjnym (tym razem wstęp był bezpłatny, na bilety-zaproszenia), jest więc nadzieja, że do Prudnika na stałe zagoszczą biletowane koncerty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here