Przyjemne z pożytecznym

0

Połączone siły Pogoni, Smyka oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Prudniku dostarczyły wszystkim sporo wrażeń podczas Mikołajkowego Turnieju Koszykówki.

(fot. Agnieszka Wilk)

Na boisku rywalizowały ze sobą mieszane zespoły Mikołajów, Reniferów i Świątecznych Gwiazd. W przerwach chętni mogli spróbować swoich sił w konkurencjach sprawnościowych. Każdy z uczestników otrzymał słodki upominek. Rodzinny konkurs wygrała drużyna Michalaków. Trener Pogoni Tomasz i córka Bianka w pierwszych próbach zaliczyli celne rzuty do kosza. Zawodnicy Pogoni i Smyka zaprezentowali się licznie zgromadzonej publiczności w pokazowym konkursie wsadów. Poszczególne ekipy desygnowały także swoich przedstawicieli do konkursu rzutów z trzech pozycji. Najtrudniejsze zadanie czekało zawodników I-ligowej Pogoni, którzy musieli się zmierzyć z próbą z połowy boiska. Znakomicie spisał się Wiktor Czyżewski. W widowiskowej konkurencji rzutu z połowy boiska dla kibiców i rodziców zwyciężyła Karolina Zelasko. O miłą atmosferę zadbały także, prezentując swoje niemałe już umiejętności taneczne, występujące podczas meczów ligowych miejscowe cheerleaderki. Ciepłą strawę podczas tego przedsięwzięcia przygotował z kolei MKS Smyk.

Oprócz dobrej zabawy imprezie przyświecał szczytny cel – zbiórka książek, słodyczy i maskotek na rzecz podopiecznych miejscowego SOSW, Domu Dziecka w Głogówku oraz małych pacjentów Prudnickiego Centrum Medycznego.

– Wszystkim uczestnikom należą się słowa podziękowania za liczne przybycie, aktywną zabawę zgodnie z zasadami fair play i okazane serce w zbiórce – mówi Dariusz Lis, prezes Pogoni. – Podziękowania należą się również pracownikom Henniges Automotive, którzy także odpowiedzieli na apel i zorganizowali zbiórkę w zakładzie pracy. Podczas najbliższego meczu ligowego (16 grudnia) będziemy kontynuowali zbiórkę słodyczy, przyborów szkolnych i pluszaków.

Turniej zorganizował KS Pogoń Prudniku przy wsparciu wymienionych poniżej partnerów.

(fot. Agnieszka Wilk)

PARTNER GŁÓWNY

* Grupa Azoty

 PARTNERZY

* Gmina Prudnik * Morawiec Sp. z o.o. * Henniges Automotive * MKS Smyk Prudnik * Krzysztof Cichon –  transport krajowy i zagraniczny import – export * Górażdże Cement S.A. * Hotel Oaza * Opolskie kwitnące * Ośrodek Sportu i Rekreacji w Prudniku.

PARTNER TECHNICZNY

* Colo Kędzierzyn-Koźle

(fot. Agnieszka Wilk)
(fot. Agnieszka Wilk)
(fot. Agnieszka Wilk)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here