Mundurowi i urzędnicy walczyli pod siatką

0

Drużyna KWP Opole wygrała II Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Prudniku. Natomiast najlepszy zespół spoza mundurówki stworzyli reprezentanci miejscowego Starostwa Powiatowego.

W pierwszej fazie zawodów dziewięć ekip rywalizowało w dwóch grupach systemem każdy z każdym (po dwa sety). Następnie rozegrano półfinały, finał, a także mecze o dalsze miejsca. Opolscy policjanci w walce o złoto zwyciężyli swoich kolegów po fachu z Namysłowa z MVP turnieju, Łukaszem Balasem w składzie. Na najniższym stopniu podium zameldowali się gospodarzy, którzy po nie mniej zażartym boju pokonali Areszt Śledczy z Prudnika. Wspomniany już team Starostwa Powiatowego jako jedyny wystawił do gry kobiety (Dorota Małkowska i Marta Wicher). Damsko-męski mikst prezentował się wyśmienicie, w grupie urwał punkty późniejszym medalistom z KWP Opole i KPP Prudnik, zaś w spotkaniu o 5. lokatę ograł KPP Kluczbork. Szansę na awans do półfinału „powiatowi” zaprzepaścili w starciu z Gminą Lubrza.

Fot. KPP Prudnik

– Rywalizacja była zacięta, jednak odbywała się w przyjemnej, sportowej atmosferze współzawodnictwa i gry fair play – podkreśla mł. asp. Andrzej Spyrka.

Uczestników zawodów uhonorował komendant powiatowy podinsp. Krzysztof Urban. Nagrody ufundowali liczni sponsorzy. W czasie imprezy chętni mogli posilić się grochówką.

– Wszystkim osobom, które zaangażowały się w organizację turnieju serdecznie dziękujemy – dodaje aspirant Spyrka.

Gościem specjalnym siatkarskiego przedsięwzięcia, które przeprowadzono w hali OSiR-u, miał być Sebastian Świderski. Niestety prezes ZAKSY Kędzierzyn-Koźle nie zdążył wrócić z Turcji, gdzie jego drużyna rozgrywała mecz w Lidze Mistrzów.

Fot. KPP Prudnik

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

  1. Komenda Wojewódzka Policji w Opolu
  2. Komenda Powiatowa Policji w Kluczborku
  3. Komenda Powiatowa Policji w Prudniku
  4. Areszt Śledczy w Prudniku
  5. Starostwo Powiatowe w Prudniku
  6. Komenda Powiatowa Policji w Namysłowie
  7. Gmina Prudnik
  8. Gmina Lubrza
  9. Gmina Głogówek
Fot. KPP Prudnik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here