Łącznik łączy w Odnowie Wsi od dwudziestu lat

0

Łącznik łączy w Odnowie Wsi od 20 lat – to część nazwy projektu, w ramach którego w sobotę wieczorem 9 grudnia w Łączniku odbyło się spotkanie liderów wiejskich organizacji pozarządowych z obszaru Lokalnej Grupy Działania „Bory Niemodlińskie”.

Wydarzenie było podsumowaniem 20-letniej działalności Odnowy Wsi w Łączniku.

– Dzięki dużemu zaangażowaniu ówczesnego burmistrza gminy Biała Henryka Małka, animatora programu Odnowy Wsi, na przełomie 1996 i 1997 roku odbyły się w Łączniku pierwsze robocze spotkania, na których przedstawiane były założenia programu – wspominała Dorota Małek. – W wyniku tych spotkań 8 kwietnia 1997 roku Rada Sołecka w Łączniku z sołtysem Alfredem Wistubą przystępuje do programu.

Podczas imprezy mówiono o osiągnięciach stowarzyszenia, promowano najnowsze wydawnictwo o Łączniku, obejrzano film o miejscowości, degustowano specjał Samodzielnego KGW z Chrzelic (karczek z kapustą i ziemniakami 🙂 ) oraz słuchano muzycznych popisów wychowanków Anity Bąk.

W spotkaniu w Łączniku wzięli udział m.in.: burmistrz Białej Edward Plicko, starosta prudnicki Radosław Roszkowski, wicestarosta Janusz Siano, wicewójt gminy Strzeleczki Łukasz Borsuk, przewodniczący Rady Miejskiej w Białej Robert Roden. Honory gospodarza pełnił prezes Stowarzyszenia Odnowy Wsi Łącznik Konrad Moszczeński.

Więcej o wydarzeniu będzie można przeczytać w najbliższym wydaniu „Tygodnika Prudnickiego” już w środę 13 grudnia.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here