Kolejny protest przed prudnickim sądem

0
(fot. Andrzej Dereń)

Kilkanaście osób wzięło udział w demonstracji przed Sądem Rejonowym w Prudniku pod hasłem: „Wolne Sądy, Wolne Wybory, Wolna Polska”.

Spotkanie (zarejestrowane) odbyło się w piątek 24 listopada po godz. 19.00. „W środę, 22 listopada 2017 r. prezydenckie projekty ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym trafiły pod obrady Sejmu. Jeśli zostaną przyjęte oddadzą kontrolę nad sądami politykom partii rządzącej. Bez wolnych sądów i wolnych wyborów nie ma wolnej Polski! Nasze miejsce jest w demokratycznej Europie, gdzie politycy nie mają możliwości wpływu na orzekanie sądów czy przeprowadzanie wyborów” – napisali organizatorzy akcji jeszcze przed pikietą.

Podobne manifestacje odbyły się na terenie całego kraju, a ich rozmiary z reguły uzależnione były od wielkości miast, gdzie zostały zorganizowane. Według inicjatorów akcji w Warszawie w proteście wzięło udział 10 tys. osób, natomiast według policji „rotacyjnie” 1,5 tysiąca.

Manifestacji w Prudniku tradycyjnie towarzyszyły incydentalne okrzyki ze strony osób, które przejeżdżały obok w samochodach. Z jednego z pojazdów wyrzucono też w kierunku stojących na chodniku osób plastikowe opakowanie spożywcze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here