Zabrał samochód bez wiedzy babci, był nietrzeźwy

0
(fot. KPP Prudnik)

21-letni wnuczek bez wiedzy babci zabrał jej auto i wjechał w ogrodzenie – był mocno nietrzeźwy. Prawo jazdy miał zaledwie od 5 miesięcy.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, tuż po godzinie 7.00. Dyżurny policji w Głogówku otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na terenie miasta. Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że kierujący oplem 21-latek w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze stracił panowanie nad pojazdem, następnie zjechał na przeciwległą stronę i uderzył w ogrodzenie.

(fot. KKP Prudnik)

Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości młodego mieszkańca powiatu prudnickiego. Urządzenie pokazało, że w organizmie miał ponad 1,5 promil alkoholu. Mężczyzna podróżował ze swoim rówieśnikiem, który także był nietrzeźwy. Na szczęście młodzi mężczyźni nie doznali obrażeń ciała.

Jak się okazało 21-latek zabrał auto swojej babci bez jej wiedzy. Natomiast prawo jazdy miał zaledwie od 5 miesięcy. Teraz młodemu kierowcy grozi do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz minimalnie 5 000 złotych grzywny.

TRWA POLICYJNA AKCJA ZNICZ 2017. POLICJANCI APELUJĄ O TRZEŹWOŚĆ I ROZSĄDEK NA DRODZE

Informacja KPP Prudnik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here