W poszukiwaniu panaceum

0
(fot. Grzegorz Weigt)

W czwartek 26 października odbyło się spotkanie autorskie z Janem Szczurkiem. Autor wierszy z Łącznika zadebiutował właśnie wydanym zbiorem wierszy pt. „W poszukiwaniu panaceum”. Po wielu latach pisania, publikowania wierszy w antologiach poetyckich i w prasie Jana Szczurek zdecydował się na publikację własnego tomu. Publikacja została bardzo dobrze przyjęta. W Gminnym Centrum Kultury w Białej odbyła się promocja książki, o której pisaliśmy w „TP” już dwukrotnie. W najbliższym czasie napiszemy także o bialskim spotkaniu.

(fot. Grzegorz Weigt)

Na spotkanie z autorem przybyło wiele osób, wśród nich także osoby piszące, znane już w regionie, jak Tadeusz Soroczyński z żoną Marią, Anna Myszyńska i Piotr Myszyński, Bartosz Sadliński, ks. Manfred Słaboń, Jerzy Stasiewicz z Nysy, Edmund Borzemski w Korfantowa, Teresa i Witold Hreczaniukowie, Bożena Tokar-Matkowska, Danuta Kobyłecka z Nysy. Spotkanie, na które zaprosiła Dominika Rak, prowadziła Daniela Długosz-Penca.

Podczas wieczoru poetyckiego czytano oczywiście wiersze Jana Szczurka, rozmawiano, starając się odpowiedzieć na pytanie, czy odkrycie panaceum jest w ogóle możliwe i na ile udało się to autorowi wierszy. Przy okazji udało się wskazać na kilka cech, dzięki którym poezja jest tak cenna i co w wierszach Jana Szczurka inni lubią najbardziej. Muzyczny klimat podczas spotkania był dziełem niezastąpionego Stanisława Młynarskiego z Głogówka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here