Wieża Woka – Wydarzenie Roku 2019 – opis kandydatur i bieżące wyniki głosowania

UWAGA – prezentowane powyżej wyniki dotyczą wyłącznie głosowania przez SMS, po zakończeniu głosowania doliczone zostaną również głosy oddane za pomocą kuponów.

WWW.1 Odsłonięcie niepodległościowego muralu w Prudniku
Z inicjatywy starosty prudnickiego Radosława Roszkowskiego w Prudniku wykonano mural niepodległościowy według projektu i w wykonaniu Rafała Władysława Roskowińskiego odwołujący się do czynu bojowego mieszkańców ziemi prudnickiej.

WWW.2 Nowa „414”
Długo oczekiwane przez kierowców oddanie do użytku zmodernizowanego odcinka drogi wojewódzkiej nr 414 między Prudnikiem a Białą.

WWW.3 Premiera sztuki „Jaskółka, czyli wieś(ć) polska”
Reżyserem jest Piotr Charczuk. Piękny spektakl nawiązujący do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości opiera się m.in. o teksty Filipa Roboty.

WWW.4 Zakończenie modernizacji Parku Miejskiego w Prudniku
Zakończenie niepełne, bo tylko w ramach projektu „Ograniczenie antropopresji”, ale to kolejny krok do odnowy „zielnych płuc” miasta.

WWW.5 Awans Rolnika B. Głogówek do ekstraligi
Po 17 latach przerwy głogówecki klub wrócił do kobiecej ekstraligi.

WWW.6 Akcja „Prudnik bez barier”
Akcja zorganizowana z inicjatywy prudnickich osób z niepełnosprawnością oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie miała zwrócić uwagę na bariery architektoniczne na terenie miasta.

WWW.7 Nowy rynek i „odzyskany” kościół ewangelicki
W Białej zakończono rewitalizację rynku oraz adaptację byłego kościoła ewangelickiego na cele społeczno-użytkowe.

WWW.8 Prudniczanie (ponownie) w parlamencie
Powiat prudnicki utrzymał swoją reprezentację w polskim parlamencie. W wyniku wyborów w łamach sejmu i senatu ponownie zasiedli Katarzyna Czochara i Jerzy Czerwiński.

WWW.9 Szlak Miejski w Prudniku
Staraniem Agencji Promocji i Rozwoju Gminy Prudnik (obecnie Agencja Sportu i Promocji) utworzono Szlak Miejski prowadzący wzdłuż najciekawszych obiektów i miejsc na terenie grodu Woka.

WWW.10 Nowe ulice osiedlowe w Prudniku
W Prudniku oddano do użytku nowe ulice osiedlowe (Kalinowa, Azaliowa, Jaśminowa, Dębowca). Inwestycje Gminy Prudnik były współfinansowane ze środków państwa.

WWW.11 Wielki gobelin Prudnika
Członkowie Klubu Senior Plus z Prudnika wykonali kilkumetrowej wielkości gobelin przedstawiający dawne i obecne miasto.

WWW.12 Mikołaj dla Nadwórnej
Finał corocznej akcji zbiórki darów na rzecz mieszkańców Nadwórnej i okolicznych miejscowości. Wieloletnią koordynatorką zbiórki jest Wanda Jakimko.