Wieża Woka – Wydarzenie Roku 2018 – opis kandydatur i bieżące wyniki głosowania

UWAGA – prezentowane powyżej wyniki dotyczą wyłącznie głosowania przez SMS, po zakończeniu głosowania doliczone zostaną również głosy oddane za pomocą kuponów.

WWW.1 Budowa mostu w Prudniku
Okres zamknięcia ul. Batorego w Prudniku związany z rozbiórką i budową mostu miał być komunikacyjnym Armagedonem dla miasta. Tymczasem, mimo niedogodności, mieszkańcy i podróżni sprawnie poradzili sobie z problemem. Między innymi dzięki dodatkowej, tymczasowej przeprawie, którą przygotowano przy ul. Kochanowskiego.

WWW.2 Nowi burmistrzowie w Głogówku i Prudniku
Po 12 lata zmiana samorządowych rządów w Głogówku i Prudniku. W tym pierwszym Andrzeja Kałamarza zastąpił Piotr Bujak, a w drugim miejsce Franciszka Fejdycha zajął Grzegorz Zawiślak. Zmiany na lepsze? Na ocenę przyjdzie czas za 5 lat.

WWW.3 Biała i Prudnik RAZEM
Grupy inicjatywne z Białej i Prudnika połączyły siły w głosowaniu Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Z sukcesem przeszły projekty z obu gmin!

WWW.4 Najstarsze dźwięki ziemi prudnickiej
Instytut Sztuki PAN wydał płytę z pieśniami ludowymi z ziemi prudnickiej nagranymi na fonografie przez Paula Schmidta w 1913 r. To najstarsze zachowane dźwięki ze Śląska prudnickiego i jedne z najstarszych nagrań polskich pieśni ludowych.

WWW.5 Nowa oczyszczalnia ścieków w Białej
Gmina Biała zakończyła budowę nowej oczyszczalni ścieków. Dziennie obiekt przy ul. Łąkowej ma oczyszczać ok. 350 m sześciennych ścieków.

WWW.6 Otwarcie Klubu „Senior+”
W budynku poszkolnym przy ul. Traugutta w Prudniku oddano do użytku gminny klub przeznaczony dla seniorów. To wyjście naprzeciwko zmieniającej się strukturze wiekowej społeczeństwa.

WWW.7 Otwarcie „Sójki”
Po kilkuletniej inwestycji gminy Prudnik otwarto nowy kompleks sportowy „Sójka” z basenem krytym i halą sportową. Choć obiekt w części basenowej ma wielu krytyków (zbyt mało atrakcji), to trudno inwestycji zarzucić brak zainteresowania. Z nowoczesnego kompleksu korzystają zarówno placówki oświatowe, jak i dorośli mieszkańcy Prudnika i okolic.

WWW.8 Nowe rondo i most
To była jedna z najważniejszych inwestycji jeśli chodzi o infrastrukturę drogową w powiecie prudnickim. We wrześniu uroczyście oddano do użytku zmodernizowaną ul. Głubczycką w Racławicach Śl., łącznie z nowym rondem i mostem na Osobłodze. Ulica znajduje się w ciągu drogi wojewódzkiej, stanowiącej połączenie Prudnika z Głubczycami.

WWW.9 Pociągiem do Kłodzka
Od 28 kwietnia przez ziemię prudnicką znów kursują pociągi z i do Kłodzka.

WWW.10 Remont Bramy Zamkowej w Głogówku
Jedyna zachowana brama miejska na ziemi prudnickiej została odnowiona. Gminny zabytek wyremontowany przez firmę Materia z Górek prezentuje się wyśmienicie.

WWW.11 Parada Polskości
Przez cały rok, z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, Szkoła Podstawowa nr 3 w Prudniku zorganizowała cykl imprez i różnorodnych akcji pod wspólnym hasłem „Parada Niepodległości”. Szkoła wyszła ze swoim programem poza mury szkoły, krzewiąc patriotyzm wśród mieszkańców miasta i okolic.

Wieża Woka 2018 | Człowiek Roku – sylwetki i wyniki | Firma Roku – kandydatury i wyniki | Wydarzenie Roku – kandydatury i wyniki | Zasady Plebiscytu | Regulamin Plebiscytu | Laureaci Wieży Woka 1996-2017