Wieża Woka – Człowiek Roku 2018 – sylwetki kandydatów i bieżące wyniki

UWAGA – prezentowane powyżej wyniki dotyczą wyłącznie głosowania przez SMS, po zakończeniu głosowania doliczone zostaną również głosy oddane za pomocą kuponów.

WWC.1 Czesława BROŻEK
Przez ponad 40 lat szefowała prudnickiemu oddziałowi Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej, niosąc pomoc tysiącom potrzebujących. Jest jednym z tych cichych bohaterów lokalnej społeczności, którzy działają dla dobra wspólnego z dala od rozgłosu i fleszy aparatów.

WWC.2 Aleksandra HINDERA
Instruktorka tańca, trenerka, założycielka bialskiej szkoły tańca Adamant Dance Studio. W lutym ubiegłego roku ADS obchodziło jubileusz 10 lat działalności, świętując hucznie koncertem w Urzędzie Miejskim w Białej. Tancerki ADS występują na wielu imprezach artystycznych w regionie, a reprezentantki grup Diamond Stars, Gold Stars i Little Stars uczestniczą w turniejach krajowych i międzynarodowych (Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Europy zdobywając liczne trofea i medale.

WWC.3 Marcin HUSAK
Mówią o nim, że jest marką Prudnika. Kierownik Centrum Tradycji Tkackich Muzeum Ziemi Prudnickiej znany jest przede wszystkim jako osoba z gigantyczną wiedzą na temat lokalnej i regionalnej historii, która potrafi ją doskonale sprzedać, prowadząc prelekcje czy oprowadzając grupy turystów po mieście. Z tym przewodnikiem żadna wycieczka nie jest nudna. W ubiegłym roku wydana została kolejna publikacja jego autorstwa – „Niecodziennik! Prudnik mniej znany…”.

WWC.4 Stanisław JURECKI
Wiosną ubiegłego roku nadleśniczy Nadleśnictwa Prudnik Stanisław Jurecki odszedł na emeryturę. Przez kilkadziesiąt lat zawodowej pracy w Lasa Państwowych wyrobił sobie renomę i szacunek. Udzielał się społecznie i zawodowo, nie oszczędzając czasu wolnego i będąc zawsze do dyspozycji wszędzie tam, gdzie był potrzebny.

WWC.5 Kazimierz KOCIK
Od wielu lat związany z łuczniczym KS Obuwnik Prudnik. Prezes klubu i trener utytułowanych zawodników i zawodniczek. Były prezes Polskiego Związku Łuczniczego oraz szkoleniowiec kadry narodowej juniorów.

WWC.6 Ralph M. WROBEL
Niemiecki naukowiec od 1995 roku jest przewodniczącym Komisji Historycznej Powiatu Prudnickiego z siedzibą w Northeim. Od lat zgłębia przeszłość ziemi prudnickiej, a zwłaszcza jej wschodniej, głogóweckiej części. Stara się nadać komisji niemiecko-polski charakter, zapraszając do współpracy obecnych mieszkańców ziemi prudnickiej. Jest autorem i współautorem wielu bezcennych publikacji, m.in. opracowania Katastru Karolińskiego w części dotyczącej miejscowości Śląska prudnickiego.

Wieża Woka 2018 | Człowiek Roku – sylwetki i wyniki | Firma Roku – kandydatury i wyniki | Wydarzenie Roku – kandydatury i wyniki | Zasady Plebiscytu | Regulamin Plebiscytu | Laureaci Wieży Woka 1996-2017