[PLAKAT] Zaproszenie. Parafialno-Gminne Dożynki w Rozkochowie

0

Zanim zapowiemy dożynki gminne w ten weekend w naszej okolicy, spieszymy z informacją o święcie plonów w Rozkochowie, które odbędą się 16 i 17 września.

To wydarzenie dotyczące rolników gminy Walce, ale oczywiście impreza ma charakter otwarty i wszyscy mogą czuć się zaproszeni. Dożynki rozpoczną się od sobotniej (16 września) zabawy tanecznej z zespołem Metro (godz. 20:00). W niedzielę uroczystości zapoczątkuje Msza św. w kościele parafialnym pw. św. Katarzyny (godz. 11:00).  O godz. 13:30 odbędzie się zbiórka, a pół godziny później start korowodu dożynkowego. Oficjalne otwarcie dożynek – na boisku – i podzielenie chleba zaplanowano o godz. 15:00. O godz. 16:00 rozpoczną się wydarzenia artystyczne i rozrywkowe – blok śląski z udziałem Gienka Loski, A To My i De Silvers. O 20:30 kolejna zabawa taneczna, tym razem z DJ MAG.

Podczas dożynkowego weekendu w Pałacu Rozkochów prezentowana będzie wystawa z archiwalnymi fotografiami i filmami z dożynkami w tej miejscowości (w godz. 10:00 – 18:00). Uczestnictwo w dożynkach może być świetnym pretekstem do odwiedzin barokowego pałacu w tej miejscowości.

Organizatorami dożynek są: Gmina Walce, Gminny Ośrodek Kultury w Walcach, Sołectwo Rozkochów i Parafia w Rozkochowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here