Pełne rozdanie na listach PiS do sejmu i senatu. Wśród kandydatów Jerzy Czerwiński, Dariusz Kolbek i Andrzej Kruczkiewicz

3
Od lewej: Dariusz Kolbek, Andrzej Kruczkiewicz i Jerzy Czerwiński (fot. Damian Wicher, Andrzej Dereń)

Znamy pełną listę kandydatów w wyborach do parlamentu z opolskiej listy Prawa i Sprawiedliwości. Ugrupowanie to przyjęło strategię dawkowania informacji o swoich reprezentantach. Zaczęło od „jedynek” w poszczególnych okręgach, potem przyszła kolej na sześć pierwszych miejsc i ostatecznie pełne listy.

Na liście okręgu wyborczego nr 21 (Opole)do sejmu na miejscu numer 3 znalazła się Katarzyna Czochara. O tym już pisaliśmy. Z powiatu prudnickiego dołączył do niej Dariusz Kolbek na pozycji nr 11. Polityk jest z zawodu nauczycielem, mieszkańcem Głogówka, radnym powiatowym, działaczem nauczycielskiej „Solidarności”, dyrektorem Biura Senatora Jerzego Czerwińskiego oraz członkiem Prawa i Sprawiedliwości. Wśród kandydatów jest także mieszkaniec gminy Korfantów, a dokładniej Przechodu, Andrzej Kruczkiewicz, starosta nyski i również członek PiS-u (na liście numer 7).

W przypadku senatu województwo opolskie podzielone jest na trzy jednomandatowe okręgi wyborcze. W okręgu nr 51 obejmującym powiaty: prudnicki, nyski, brzeski, namysłowski i kluczborski jest dwóch kandydatów: Jerzy Czerwiński (lista KW PiS, obecny senator, członek PiS, mieszkaniec Prudnika) oraz Tadeusz Jarmuziewicz (lista KKW KO, członek PO, mieszkaniec Opola). W okręgu nr 53 (powiaty: krapkowicki, głubczycki, kędzierzyńsko-kozielski, strzelecki, oleski) jest trzech kandydatów: Herbert Czaja (lista KW Bezpartyjni Samorządowcy, Kadłub Wolny, bezpartyjny), Beniamin Godyla (lista KKW KO, Pawłowice, członek PO) i Grzegorz Peczkis (lista KW PiS, Kędzierzyn-Koźle, członek PiS).

3 KOMENTARZE

  1. Ciagle ci sami ,dlatego ciagle mamy balagan w panstwie, czy kandydat Peczkis to ten sam, od ktorego rozpoczela sie „blokada” odbudowy portu srodladowego w Kozlu ,przez Ministerstwo Infrastruktury!?

  2. Jak widać ze zdjęć i nie tylko to chyba wszystkie osoby kandydujące to osoby w podeszłym wieku. Przypomina to systemy Wspólnoty Plemiennej lub Patriarchatu gdzie rzadzą Starszyzny Plemienne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here