Nowy numer „Tygodnika Prudnickiego” do kupienia od środy (2 sierpnia)

0

Tajemnice warsztatów byłej baza PKS-u. Co tam było przed wojną? W lipcu zburzono główny budynek warsztatów dawnej bazy PKS-u przy ul. Kościuszki w Prudniku, a potem kolejne w sąsiedztwie. Niedoceniany obiekt architektonicznie mógł się podobać, bo był nietuzinkowy przez swój kształt, który nawiązywał do budowli sakralnych. Kto i w jakim celu go postawił? Tygodnik Prudnicki przeprowadza śledztwo historyczne i rozpracowuje temat w obszernym materiale prasowym. Oto, o czym można przeczytać w nowym wydaniu „Tygodnika Prudnickiego” (2 sierpnia):

 • Będzie ścieżka do Pokrzywnej? Trwają rozmowy między władzami powiatów prudnickiego i nyskiego na temat budowy ścieżki pieszo-rowerowej łączącej Moszczankę z Pokrzywną.
 • Kosztowny negliż. Pewien mieszkaniec powiatu prudnickiego paradował bez slipek i z opuszczonym spodniami. Opalanie pośladków w miejscu publicznym okazało się kosztowną przyjemnością.
 • Wydarzenie. Pierwsze urbanowe Niewiary. I Festiwal Słowa im. Rafała Urbana, piękne, literackie spotkanie odwołujące się do lokalności. Jakże wielkiej w swojej formie i przekazie!
 • Publiczne pieniądze należy wydawać racjonalnie. Decyzja o odbudowie linii kolejowej Racibórz – Racławice Śląskie cieszy. Wątpliwości budzi za to bizantyjski zakres prac, a co za tym idzie astronomiczna kwota, która ma być przeznaczona na realizację inwestycji. O sprawie na łamach „Tygodnika prudnickiego” pisze między innymi Wojciech Dinges – prezes Kolei Śląskich w latach 2015 – 2019.
 • Z Głogówka ze śpiewem „Ruszamy w drogę”. Pod takim hasłem, drogami z całego świata, młodzież tym razem przyjechała do stolicy Portugalii – Lizbony. Jest wśród nich również grupa z Głogówka.
 • Święto Policji po raz pierwszy w Głogówku. Polska policja obchodzi swoje święto, choć w cieniu problemów, o których wspomniał podczas powiatowych obchodów w Głogówku komendant wojewódzki. Tygodnik Prudnicki publikuje listę funkcjonariuszy z awansami i nagrodami.
 • Zaproszenie. Wielki konwój strażacki przejedzie przez trzy gminy. W tym roku 10-letni Michał Zoń, mieszkaniec Brzeźnicy w gminie Biała, będzie adresatem pomocy w ramach wielkiego, strażackiego Konwoju Charytatywnego.
 • Przechód ponownie wodnym mistrzem. Przechód ponownie zwyciężył w organizowanym na własnym „boisku” turnieju piłki prądowej. Tym razem o włos od pokonania gospodarza była drużyna w barwach OSP Pogórze.
 • Motocykliści chętnie tu przyjeżdżają. Zlot Motocyklowy w Prudniku to jedna z tych charakterystycznych imprez masowych na ziemi prudnickiej, które z całą pewnością można nazwać wizytówką regionu.
 • Zjednoczona Prawica promuje program 800+. W ostatnim dniu lipca wojewoda opolski zorganizował w prudnickim parku konferencję prasową poświęconą rządowemu programowi 800+.
 • Sport (piłka nożna). Wicher za Wichera. Marcin Wicher został nowym trenerem Pogoni Prudnik. Były zawodnik biało-niebieskich zastąpił na stanowisku Łukasza Wichera, który w nowym sezonie poprowadzi Ruch Zdzieszowice.
 • Sport (piłka nożna). Terminarz – 4 liga, runda jesienna. W gazecie pełny terminarz meczów w 4 lidze opolskiej.

>> TYGODNIK PRUDNICKI W E-PRENUMERACIE TANIEJ. SPRAWDŹ!!! <<

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here