[FOTO/WIDEO] Wielki konwój tym razem dla Michałka

0

Na pograniczu gmin: Głogówek, Strzeleczki i Krapkowice odbył się dziś (13 sierpnia) wielki IV Konwój Charytatywny. Wielki, ponieważ w akcji bierze udział ponad 70 pojazdów strażackich (i nie tylko, bo również zabytkowe samochody policji, wojska oraz zabezpieczenia medycznego).

W tym roku strażacy sformowali konwój w Rzepczach i przemierzyli najdłuższą w historii organizacji imprezy trasę, przez Kierpień, Pisarzowice, Łowkowice, Komorniki do Kórnicy, gdzie odbył się festyn. Tam też z samochodów sformowano serce i napis MICHAŁ, imię 10-letniego mieszkańca Brzeźnicy w gminie Biała, do którego w tym roku kierowana jest pomoc.

– Michałek od ośmiu lat cierpi na porażenie mózgowe. W 2024 roku czekają go dwie poważne operacja bioder oraz seria turnusów rehabilitacyjnych. Po zabiegu konieczne będzie zwiększenie rehabilitacji domowej oraz wymiana większości sprzętów rehabilitacyjnych – piszą inicjatorzy akcji, którzy cieszą się, że efekty ich akcji z poprzednich lat są namacalne. – Motywacją dla nas są bohaterowie naszych trzech poprzednich konwojów, Rafał w zeszłym roku otrzymał protezę, co pozwoliło mu stanąć na nogi, Zosia już rozpoczęła leczenie, a Wiktoria która potrzebowała 2 mln na operację w USA, otrzymała dofinansowanie z NFZ.

Datki zbierano w różny sposób. Obsady pojazdów z konwoju miały puszki. Grupa młodych ludzi szła trasą przejazdu i zbierała datki wśród osób, przyglądającej się kawalkadzie. Wpłaty robiono również za pomocą platformy siepomaga.pl. Można znaleźć tam kwoty przekazywane przez poszczególne OSP i mieszkańców miejscowości, np. OSP Ligota Bialska – 1200 zł. Nadal można wesprzeć Michałka, wpłacając dowolną kwotę na >>wspomnianej stronie<<.

– Strażackie samochody przepełnione dobrocią – komentuje pani Teresa. – Z roku na rok dzielicie się tym, co najważniejsze – nadzieją, wsparciem i pomagacie naszym małym bohaterom i ich rodzicom – dużym bohaterom.

Głównym organizatorem akcji jest jednostka OSP w Kórnicy. Imprezę wspierali również samorządowcy. W pojazdach i na festynie byli m.in.: burmistrz Głogówka Piotr Bujak, burmistrz Białej Edward Plicko, wójt gminy Walce Marek Śmiech, jego zastępca Rafał Miczka, wójt gminy Strzeleczki Marek Pietruszka.

Z jakich jednostek OSP wzięły udział pojazdy możecie przekonać się, oglądając film i fotografie poniżej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here