[FOTO/WIDEO] Kolejny weekend pełen aktywności

0

Sezon kulturalny w Pałacu Rozkochów w pełni. Podczas minionego weekendu (19 i 20 sierpnia) odbył się tam koncert, dwa plenery – malarski i fotograficzny oraz zajęcia jogi.

Przez całą sobotę w pałacu i parku dominowały pędzle, farby i sztalugi, narzędzia uczestników warsztatów nieformalnej grupy Aktywnie i Kreatywnie, działającej pod patronatem Związku Śląskich Kobiet Wiejskich z Walec (Projekt „Na twórczym szlaku”). Dzień później dawna rezydencja Pücklerów i Seherr-Thossów należała już do uczestników IV Opolskiego Pleneru Fotograficznego. Artyści fotografowali modelki, a w doborze optymalnych kadrów pomagał bogaty sprzęt technicznych oraz liczne stroje i rekwizyty.

Również w niedzielę na ogrodowej scenie wystąpił wrocławski zespół Ekhto – duet Anity Barton i Kuby Iwanejko (artyści pochodzą z Brożca i Kędzierzyna-Koźla), prezentujący muzykę elektroniczną z mocnym udziałem wokalu. Ubiegłoroczny, pierwszy występ odbył się w strugach deszczu, tym razem pogoda była łaskawa, co też pozytywnie odbiło się na frekwencji publiczności. Tego samego dnia, ale w godzinach rannych, na cotygodniowe zajęcia jogi w plenerze zaprosiła Julia Freier.

Pałac dostępny jest dla zwiedzających w weekendy w godz. 10.00 – 18.00. Aktualnie na parterze budowli można zobaczyć wystawy: „Dziedzictwo śląskich rodów szlacheckich” (historia rezydencji), „Kamila. Odcienie szarości” Andrzeja Timewind (fotografie aktu kobiecego) oraz „Barwne miraże. Mariena” Marzeny Kopeć z Kędzierzyna-Koźla. W pałacu działa sklepik marek świec zapachowych Flagolie oraz kosmetyków Ciałocud.

Tygodnik Prudnicki i Portal Informacyjny TerazPrudnik.pl patronują wydarzeniom w Pałacu Rozkochów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here