Wielki konwój strażacki przejedzie przez trzy gminy

0

W tym roku 10-letni Michał Zoń, mieszkaniec Brzeźnicy w gminie Biała, będzie adresatem pomocy w ramach wielkiego, strażackiego Konwoju Charytatywnego. 13 sierpnia blisko sto pojazdów strażackich przejedzie przez teren gmin: Głogówek, Strzeleczki i Krapkowice.

Organizatorzy z dumą podkreślają, że to największa strażacka akcja charytatywna w Polsce. Jej głównym punktem jest przejazd prawie 100 pojazdów straży pożarnej (m.in. z gmin: Biała, Głogówek, Walce, Strzeleczki i Korfantów) na kilkukilometrowej trasie. Co roku jest ona modyfikowana i obejmuje inne miejscowości. Tym razem trasa jest rekordowo długa, bo 12-kilometrowa. Strażacy wyjadą z Rzepczy w gminie Głogówek i przez Kierpień, Pisarzowice, Łowkowice, Komorniki dotrą do Kórnicy przy Tomala Auto Centrum (ul. Prudnicka). Tam odbędzie się wielki festyn z artystycznym udziałem Andrei Rischki i Marka Szołtyska, a czerwone pojazdy uformują napis – imię wspieranego dziecka.

Jednostki OSP zainteresowane udziałem w akcji nadal mogą to zrobić. Zapisy są pod linkiem:

https://forms.gle/2kojE7JcU5xeCbAh8

– Michałek od ośmiu lat cierpi na porażenie mózgowe. W 2024 roku czekają go dwie poważne operacja bioder oraz seria turnusów rehabilitacyjnych. Po zabiegu konieczne będzie zwiększenie rehabilitacji domowej oraz wymiana większości sprzętów rehabilitacyjnych – piszą inicjatorzy akcji, którzy cieszą się, że efekty ich akcji z poprzednich lat są namacalne. – Motywacją dla nas są bohaterowie naszych trzech poprzednich konwojów, Rafał w zeszłym roku otrzymał protezę, co pozwoliło mu stanąć na nogi, Zosia już rozpoczęła leczenie, a Wiktoria która potrzebowała 2 mln na operację w USA, otrzymała dofinansowanie z NFZ.

– W zeszłym roku przekazany zysk z wydarzenia sięgał 40 000 zł, a przez trzy lata naszej działalności charytatywnej uzbieraliśmy dla naszych bohaterów ponad 500 000 zł! – z dumą podkreślają organizatorzy.

Michałka można wesprzeć już teraz poprzez portal siepomaga.pl. Głównym organizatorem akcji jest jednostka OSP w Kórnicy. Program imprezy znajduje się na plakacie poniżej.

JEDNOSTKI OSP, KTÓRE POTWIERDZIŁY UDZIAŁ W IV KONWOJU CHARYTATYWNYM:

 1. OSP Brzeźnica
 2. OSP Biedrzychowice
 3. OSP Chrzelice
 4. OSP Gogolin
 5. OSP Grabina
 6. OSP Januszkowice
 7. OSP Kórnica
 8. OSP Leśnica
 9. OSP Ligota Bialska
 10. OSP Mieroszów
 11. OSP Odrowąż
 12. OSP Pietna
 13. OSP Pisarzowice
 14. OSP Pogórze
 15. OSP Pokrzywnica
 16. OSP Polska Nowa Wieś
 17. OSP Przechód
 18. OSP Racławice Śląskie
 19. OSP Rozkochów
 20. OSP Rzepcze
 21. OSP Rzymkowice
 22. OSP Siedliska
 23. OSP Smolarnia
 24. OSP Stare Kotkowice
 25. OSP Steblów
 26. OSP Strzeleczki
 27. OSP Suchy Bór
 28. OSP Ściborowice
 29. OSP Śmicz
 30. OSP Walce
 31. OSP Wróblin
 32. OSP Zielina
 33. OSP Żyrowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here