Nowy numer „Tygodnika Prudnickiego” do kupienia od środy (12 lipca)

1

Tak poszło ósmoklasistom w Twojej szkole. Podczas niedawnej publicznej dyskusji na temat propozycji powołania do życia nowej szkoły w Prudniku padło wiele pochwalnych słów na temat dobrego, czy wręcz bardzo dobrego poziomu nauki w gminnych szkołach. Najnowsze wyniki egzaminu ósmoklasisty weryfikują te przekonania. Na tym tle sprawdzian uczniów szkoły w Łące Prudnickiej wypadł wybitnie. Oto, o czym można przeczytać w nowym wydaniu „Tygodnika Prudnickiego” (12 lipca):

 • Elektryczne hulajnogi na ulicach miasta. Po McDonalds’ie i dużym centrum handlowym (choć w Lubrzy, to jednak część aglomeracji miasta) w Prudniku pojawiła się kolejna nowinka kojarzona z dużymi miastami – elektryczne hulajnogi.
 • Było pozwolenie, ale nie było informacji o rozpoczęciu pracy. Powiatowy inspektor nadzoru budowlanego nałożył mandaty na firmę i Spółdzielnię Mieszkaniową w Prudniku za to, że rozpoczęły prace, nie dochowując wymogów formalnych.
 • Rekordowa inwestycja, za rekordowe pieniądze i rekordowy wkład własny. Gigantyczna dotacja rządowa określana na około pół miliarda złotych ma zagwarantować odbudowę linii kolejowej z Racławic Śląskich do Głubczyc i Raciborza. Obszerny artykuł o niuansach sprawy napisał Stanisław Stadnicki.
 • Seniorzy powitali lato w Pokrzywnej. Prudniccy seniorzy pojechali do serca Gór Opawskich by powitać najcieplejszą porę roku.
 • Korfantów. Dąb Roku Korfantego. W Korfantowie z okazji 150. rocznicy urodzin Wojciecha Korfantego posadzono Dąb Papieski.
 • Z księgarni. Zaginiony Górny Śląsk. Hannibal Smoke, a właściwie Andrzej Rąkowski, jest autorem popularnych książek, opowiadań sensacyjno-obyczajowych oraz historyczno-krajoznawczych. Spod jego ręki wyszła nagradzana trylogia kryminalna, której akcja rozgrywa się na Dolnym Śląsku – Tuskulum, Muzeum Prawcy i Emplarium. Jego literackie podróże sięgają również ziemi prudnickiej.
 • Lato w mieście. Trwa wakacyjna akcja organizowana przez instytucje Gminy Prudnik. Tygodnik Prudnicki publikuje obszerny program zajęć organizowanych przez: Muzeum Ziemi Prudnickiej, Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną, Prudnicki Ośrodek Kultury, Kino „Diana” oraz Agencję Sportu i Promocji.
 • Dobrze mi było. Siedziałem sobie na widowni, przy stoiku z kawą i ciasteczkiem, zgodnie z umową nic się nie odzywając, a w mojej roli występująca Karolina Lewicka, czuła się w swoim żywione – pisze Marek Karp o kolejnym programie „Dzień dobry, co słychać?”
 • Sztuka. Zanurzona w tuszu. W Galerii Sztuki Hanny Bakuły „No Ba!” w Prudniku otwarta została wystawa rysunków Kamili Jamioł pt. Zanurzona w tuszu. Można zwiedzać do 14 września.
 • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Szybowicach. Godnie reprezentują szkołę. Koniec roku szkolnego 2022/2023 dla uczniów szkoły w Szybowicach obfitował w liczne sukcesy konkursowe na szczeblu ogólnopolskim i wojewódzkim.
 • Powitanie w Pisarzowicach. W uroczej miejscowości godnie powitano lato.
 • Pielgrzymka do Meksyku. U źródeł państwa. To już piąta część relacji Witolda Jankowskiego z prudnickiej pielgrzymki do Meksyku.
 • Sport (piłka nożna). Oni wywalczyli awans do 4. ligi. Przypominamy twórców prudnickiej Pogoni oraz najciekawsze wydarzenia i ciekawostki w drodze do awansu do 4. ligi opolskiej.
 • Bieg Prudnicki. Wasze wyniki w gazecie! Tygodnik Prudnicki publikuje wyniki wszystkich reprezentantów ziemi prudnickiej podczas XII Biegu Prudnickiego.
 • Sport (historia). Zanurz się w świat dawnych dziejów. Miłośnicy historii lokalnego sportu znów mają powody do satysfakcji. Światło dzienne ujrzała właśnie najnowsza publikacja Starostwa Powiatowego w Prudniku. Tym razem o aktywności sportowej na terenach wiejskich.

>> TYGODNIK PRUDNICKI W E-PRENUMERACIE TANIEJ. SPRAWDŹ!!! <<

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here