[FOTO/WIDEO] Powiatowe Święto Policji po raz pierwszy w Głogówku

1

Polska policja obchodzi swoje święto, choć w cieniu problemów, o których wspomniał podczas powiatowych obchodów w Głogówku komendant wojewódzki.

Według komendanta wojewódzkiego policji nadinsp. dra Rafała Kochańczyka to kryzys wizerunkowy, choć jak podkreśla 94 proc. Polaków czuje się bezpiecznie w swoim otoczeniu: – To znaczy, że wykonujemy kawał dobrej roboty.

Policyjne uroczystości odbyły się po raz pierwszy poza miastem powiatowym, w Głogówku, a dokładniej w Centrum Kultury, co odebrano jako dobrą inicjatywę. Tradycyjnie podczas zbiórki policjanci otrzymali mianowania na wyższe stopnie (29. funkcjonariuszy) oraz nagrody (starosty prudnickiego). Ich listę opublikuje w najbliższym wydaniu „Tygodnik Prudnicki”.

Obecni na sali szefowie samorządów w powiecie prudnickim nie tylko dziękowali policjantom za służbę, ale i przypominali, że samorządy w istotny sposób wspierają państwo w doposażaniu i organizacji służby policję. Starosta prudnicki Radosław Roszkowski powiedział, że w ramach realizowanego przez Powiat projektu zakupiony zostanie dla policji specjalistyczny dron. W planie jest też dołożenie się samorządów do zakupu pojazdu. Powiat i gminy na bieżąco wspierają policję w finansowaniu działań prewencyjnych czy rozbudowy monitoringu.

Uroczystość zakończył koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Głogówku.

1 KOMENTARZ

  1. Tylko komendant wojewódzki miał jaja by powiedzieć jak jest. Reszta udaje, że jest super a smród aż szczypie w oczy. Starosta czy burmistrz nic nie czują bo dopadła ich znieczulica.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here