[WIDEO] Domknęli 20 milionów

1

W ramach programu Sportowa Polska 2023 Gmina Prudnik otrzyma 3,5 mln na budowę profesjonalnej, 400-metrowej bieżni na stadionie K7.

Możliwość pozyskania dodatkowych środków z budżetu, którym dysponuje Ministerstwo Sportu i Turystyki, zapowiadał szef tego resortu Kamil Bortniczuk podczas swojej ostatniej wizyty w Prudniku 3 lipca. Obietnica została spełniona i podczas dzisiejszej (17 lipca) konferencji prasowej minister mógł powiedzieć, że łączna kwota dofinansowania inwestycji przy ul. Kolejowej zamknęła się w kwocie 20 mln zł. Pierwsza część – z „Polskiego Ładu” – wyniosła 16,5 mln i z jej pomocą, samorząd dokona przebudowy obiektu stadionu.

Bieżnia będzie posiadała certyfikat Polskiego Związku Lekkoatletycznego, co otworzy furtkę do organizacji profesjonalnych zawodów w tej dziedzinie sportu w Prudniku.

Po zakończeniu obecnych inwestycji kompleks sportowy czekają kolejne etapy modernizacji obejmujące m.in. budynek socjalno-administracyjny, parkingi, tereny zielone oraz boiska towarzyszące.

– Jestem przekonany, że za dwa lata spotkamy się tutaj na przepięknym, nowym obiekcie nie tylko na meczach piłkarskich prudnickiej Pogoni, ale również bardzo ważnych wydarzeniach przynajmniej rangi wojewódzkiej, choć certyfikacja pozwoli na organizację wydarzeń rangi ogólnopolskiej – mówi minister Kamil Bortniczuk. Burmistrz Grzegorz Zawiślak podziękował członkowi rządu za wsparcie starań samorządu.

Teren budowy stadionu został już oddany firmie Polbau, która wygrała przetarg na realizację zadania. Wkrótce rozpoczną się tam prace.

(fot. Andrzej Dereń)

1 KOMENTARZ

  1. Budowa tej bieżni przyczyni się proporcjonalnie do rozwoju lekkoatletyki jak budowa „Orlików” do „sukcesów” reprezentacji w footballu.
    Większy skutek w osiąganiu wyników miałoby ustawowe ograniczenie używania smartfonów przez dzieci i młodzież do lat 16 niż budowa jakichkolwiek pustych obiektów..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here