Szkoła w Rudziczce otrzyma 100 tysięcy złotych na nowoczesną klasopracownię

0

W Rudziczce, dzięki wygranej w ogólnopolskim konkursie, powstanie nowoczesna klasopracownia.

Do konkursu programu „Zielona Laboratoria Taurona” zgłosiło się 238 szkół, ale tylko cztery otrzymają finansowanie, po 100 tysięcy złotych, na wyremontowanie i wyposażenie nowoczesnych klasopracowni do nauki przedmiotów ścisłych. Zgłoszenia zostały przygotowane w formie wideo lub prezentacji multimedialnych.

– Mam nadzieję, że klasopracownie te będą miejscami, w których młodzi ludzie będą mogli rozwijać swoje naukowe pasje – mówi Paweł Szczeszek, prezes Grupy Tauron.

Klasopracownie powstaną w szkołach podstawowych w: Rudziczce, Chojniku, Czerwionce-Leszczynach i Mysłowicach.

– Pozyskane środki pozwolą utworzyć wymarzoną, nowoczesną pracownię wyposażoną w monitor interaktywny, gogle VR, roboty edukacyjne, laptop, zestawy edukacyjnych klocków Lego dostosowanych do różnego wieku uczniów, a także stoliki i krzesełka do pracy w grupach. Dzięki tak wyposażonej pracowni możliwa będzie realizacja innowacji pedagogicznej „Laboratoria umysłu”, której pomysł powstał w oparciu o koncepcję nauczania w modelu STEAM: Science, Technology, Engineering, Arts, Mathematics – wyjaśnia Anna Tuła – Nowacińska, dyrektor szkoły w Rudziczce.

Program objęty jest patronatem Ministerstwa Aktywów Państwowych i Ośrodka Rozwoju Edukacji.

(fot. Grupa Tauron)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here