XV Dzień Kultury i Tradycji Romskiej

1
(fot. Grzegorz Weigt)

Na scenie sali widowiskowej kina „Diana” w Prudniku wystąpili dzisiaj: Terni Romani Bacht (zespół taneczny działający przy POKiBP), Brajan Mirga (uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Prudniku), Cierchenia (zespół wokalno-taneczny działający przy ZSP nr 2 w Prudniku), Świetliki (grupa wokalna ze Stowarzyszenia Kultury i Edukacji Romów w Prudniku), Romani Bacht (zespół taneczny POKiBP w Prudniku), Senior Bacht (zespół taneczny POKiBP w Prudniku) i Romano Kier (zespół artystyczny Stowarzyszenia Kultury i Edukacji Romów w Prudniku). Szerzej o występach wkrótce w „Tygodniku Prudnickim”. Koncert wieczorny, kończący wydarzenie w wykonaniu zespołu Nowa Roma z Wałbrzychem. Grupa gościła już w Prudniku 10 lat temu, wówczas z liderem śp. Stanisławem Bałdyzerem. Dziś na scenie wystąpili: Łukasz Bałdyzer (śpiew), na instrumentach klawiszowych dwóch muzyków: Piotr Bałdyzer, Oskar Pompa.

Tego dnia ważnym elementem obchodów było podsumowanie konkursu plastycznego „Barwy Romskiego Świata”. Na konkurs wpłynęły prace dzieci z przedszkoli i uczniów szkół: Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Prudniku (PSP nr 3, PP nr 4, PP nr 1), Zespół Szkolno-Przedszkolny w Szybowicach, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Moszczance, Niepubliczne Przedszkole „Skrzat” w Prudniku, Świetlica Romska działająca przy Stowarzyszeniu Kultury i Edukacji Romów KiER w Prudniku. Prace oceniała komisja w składzie: Agata Wilczek, Lucyna Mirga, Monika Komarnicka. O wynikach konkursu poinformujemy w najbliższym czasie w „Tygodniku Prudnickim”.

Podczas wręczania nagród przez dyrektor Prudnickiego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej Sylwię Gawłowską i inicjatorkę Dni Kultury Romskiej Lucynę Mirgę, na scenie wystąpili także: Fabian Mirga, Nikola Mirga, Kamil Dąga i Ramiro Kwiatkowski. Spotkanie w kinie „Diana” prowadziły: Joanna Korzeniowska, kierownik programowy POK oraz koordynatorka XV Dnia Kultury i Tradycji Romskiej, instruktorka, Lucyna Mirga. Szczegóły wydarzenia wkrótce na łamach „TP”.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here