Wypełnij Ankietę Rozwojową i zdecyduj o kierunkach rozwoju gminy Prudnik!

2
(mat. Gmina Prudnik)
Twój głos jest ważny i będzie się liczył przy tworzeniu strategii rozwoju gminy Prudnik 2030+. Aby mieć wpływ na otaczającą nas rzeczywistość wystarczy poświęcić 5 minut i wypełnić Ankietę Rozwojową!

Ankieta jest częścią naszej pracy nad strategią rozwoju gminy Prudnik 2030+. Ważnym jest by takie dokumenty zakładały cele zgodne z potrzebami społecznymi. Dlatego postanowiliśmy szczegółowo „wypytać” nas wszystkich o te potrzeby oraz ocenę bieżącej sytuacji gminy.

W pierwszej module pytamy o kierunki rozwoju gminy Prudnik, zarówno jeśli chodzi
o teraźniejszość, jak i przyszłość. Ciekawą częścią tego modułu jest możliwość przyznania
5 priorytetów rozwojowych na kolejne lata. Czy musimy położyć nacisk na dalszą kanalizację sołectw, a może warto zadbać o rozwój infrastruktury turystycznej? Możliwości jest wiele, dlatego warto się chwilę zastanowić.

Drugi moduł, to pytania związane z jakością życia w naszej gminie. Pytamy o występowanie problemów takich jak bezrobocie, brak aktywności społecznej czy brak mieszkań.

Inwestycje i infrastruktura – to tytuł trzeciego modułu w ramach Ankiety Rozwojowej. W tej części można się rozpisać, bo pytamy o 5 najważniejszych inwestycji na przyszłe lata oraz 5 terenów bądź ulic, którym potrzeba jest szeroko rozumiana rewitalizacja.

W piątym module dotyczącym jakości usług publicznych pytamy o sposób załatwienia spraw urzędowych oraz czy jesteśmy zadowoleni z jakości obsługi petenta w instytucjach publicznych.

Szósty moduł zawiera pytania dotyczące sfery kultury, sportu i rekreacji. Chcielibyśmy poznać Wasze zdanie odnośnie naszej oferty imprezowej.

Kolejny moduł to kwestia bezpieczeństwa – czy uważacie Prudnik za bezpieczny, a może jakieś miejsce jest szczególnie niebezpieczne? Te i kilka innych pytań już czeka na Waszą odpowiedź.

Dwa ostatnie moduły dotyczą przestrzeni miejskiej oraz partycypacji społecznej.
W pierwszym z nich pytamy o możliwość wprowadzenia w gminie Prudnik uchwały krajobrazowej, zaś w drugim pytamy o budżet obywatelski.

Ankietę będzie można wypełnić do 19 czerwca 2023 roku. Zachęcamy do wypełnienia online: https://prudnik.pl/ankieta-rozwojowa/

Oprócz wersji online zorganizowaliśmy kilka punktów stacjonarnych, w których będzie można uzupełnić ankietę:

  • Urząd Miejski w Prudniku (punkt podawczy)
  • Prudnicki Ośrodek Kultury
  • Wiejskie Domy Kultury w sołectwach
  • Biblioteka Publiczna w Prudniku
  • ratusz w Prudniku (Biuro Agencji Sportu i Promocji)
  • Muzeum Ziemi Prudnickiej (Arsenał)
  • Ośrodek Pomocy Społecznej w Prudniku
  • Pływalnia Sójka
  • Szkolne Schronisko Młodzieżowe „Dąbrówka”

[MATERIAŁ: INFORMATOR SAMORZĄDOWY GMINY PRUDNIK OPUBLIKOWANY W TYGODNIKU PRUDNICKIM]

2 KOMENTARZE

  1. Ankieta ankietą a gmina Prudnik i tak już obrała kierunek i dopóki nie zmienią się ludzie zarządzający tą gminą dopóty nic się na lepsze nie zmieni bo sama ankieta nic nie zmieni i w najbliższych wyborach powinni wyborcy zmienić kierunek rozwoju i oddać głosy na zupełnie nowe osoby ja już nie mogę patrzeć na te same …. Wszystko tu jest do niczego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here