Na czele Szybowice i Moszczanka. Fotogaleria – cz. 1

0

W tegorocznej rywalizacji strażaków – ochotników z gminy Prudnik górą byli druhowie i druhny z jednostek w Szybowicach i Moszczance.

W zawodach sportowo-pożarniczych rozegranych 21 maja na boisku w Czyżowicach wzięło udział 10 drużyn, w tym dwie kobiece. Rozsądek wziął górę nad chęcią zapewnienia maksymalnych emocji uczestnikom zawodów i publiczności, stąd ze względu na podmokłą nawierzchnię terenu zawodów, sędziowie zdecydowali o rezygnacji ze sztafety, jednej z dwóch głównych konkurencji rywalizacji. Zawodnicy musieli więc cały wysiłek wnieść w szybkie i precyzyjne przeprowadzenie ćwiczenia bojowego.

Przed rozpoczęciem zawodów uhonorowano druhów, którzy w styczniu tego roku przeprowadzili sprawną akcję, dzięki której uratowali życie mieszkańcowi Łąki Prudnickiej. Z kolei na zakończenie zawodów Arkadiusz Kuglarz, dyrektor Gabinetu Marszałka Województwa Opolskiego wręczył każdej z drużyn po jednym wężu strażackim. Było też zaproszenie przez burmistrza Prudnika ale i mieszkańca Czyżowic Grzegorza Zawiślaka na na strażacką grochówkę.

Wśród gości wydarzenia wymieniono, obok wyżej wspomnianych, obecnych na zawodach: członka Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP Andrzeja Gajewskiego, przewodniczącą i wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Prudniku Alicję Isalską i Edwarda Mazura, zastępcę komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Prudniku Tomasza Protasia, reprezentującą Agencję Sportu i Promocji w Prudniku Barbarę Ptak, prezesa Zarządu ZWiK Prudnik Dobromira Niewińskiego, prezesa Zarządu Prudnickiego TBS Mirosława Czupkiewicza, reprezentującego Nadleśnictwo Prudnik Radosława Boruszaka oraz członka Zarządu Powiatu i sołtysa Czyżowic Alicję Zawiślak. Sędzią głównym zawodów był Rafał Arendarski, a spikerem Edward Wójtowicz.

WYNIKI (w punktach):

DRUŻYNY MĘSKIE:

1 OSP Szybowice 47,5

2 OSP Moszczanka 48,5

3 OSP Czyżowice 54,6

4 OSP Łąka Prudnicka 59,6

5 OSP Piorunkowice 62,9

6 OSP Mieszkowice 65,8

7 OSP Wierzbiec 66,9

8 OSP Rudziczka 72,7

DRUŻYNY ŻEŃSKIE:

1 OSP Moszczanka 70,5

2 OSP Łąka Prudnicka 77,3

FOTOGRAFIE: ANDRZEJ DEREŃ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here