[FOTO] Konkurs Sanepidu. Cała nadzieja w młodym pokoleniu

0

Sporą popularnością cieszyła się tegoroczna edycja konkursu zorganizowanego przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Prudniku. 39. dzieci z 17. przedszkoli wspólnie z nauczycielami przygotowało prace plastyczne do tematu: „Stawiam na zdrowy styl życia. Otoczenie wolne od dymu”.

Po raz pierwszy konkurs prudnickiego Sanepidu zorganizowany został w 2018 roku i wzięło w nim udział pięć przedszkoli. Rok później odbyła się druga edycja i potem nastąpiła trzyletnia przerwa związana z epidemią. W tegorocznym konkursie wzięło udział aż 17 przedszkoli (39. dzieci) ze wszystkich gmin powiatu prudnickiego.

– Specjaliści mówią, że na nasze zdrowie aż w 50 procentach zależy od stylu życia, dalsze 20 procent to stan środowiska, w którym żyjemy – mówił podczas gali podsumowującej konkurs szef Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Prudniku Adam Piotrowski.

Trud najmłodszych i nauczycieli uhonorowany został nie tylko nagrodami i dyplomami, ale i obecnością burmistrza Prudnika Grzegorza Zawiślaka, który podczas podsumowania w Prudnickim Ośrodku Kultury (28 kwietnia) pogratulował wszystkim młodym uczestnikom. Na koniec przeprowadził z najmłodszymi quiz, pytając na przykład, czy w piecu można palić plastikowymi butelkami.

– No właśnie! Wy to wiecie, ale dorośli czasem tego nie wiedzą i palą takie butelki – odpowiedział burmistrz. – Musicie uczyć i pilnować swoje babcie, dziadków, rodziców, żeby byli oszczędni i ekologiczni, żeby dbali o waszą przyszłość.

A więc cała nadzieja w młodym pokoleniu!

WYNIKI:

I MIEJSCE

  • Jan BARTYZEL, Zofia GALERT, Natalia IDZI (Przedszkole nr 6 w Prudniku)

II MIEJSCE

  • Viktoria KOILIAK, Hanna NOWICKA (Przedszkole nr 3 Głogówku)

II MIEJSCE

  • Irmina i Sabina BOGUCKIE (Przedszkole w Racławicach Śląskich)

III MIEJSCE

  • Vladyslawa STOROZHNICHENKO, Mikołaj KORABIK (Przedszkole nr 3 w Prudniku)

WYRÓŻNIENIA

  • Ilia ANTONIUK, Olivier MATYSEK (Przedszkole nr 4 w Głogówku, oddział Oracze)
  • Jakub ZALEWSKI, Szymon STACHELEK, Sebastian ALEKSANDROWICZ (Przedszkole w Lubrzy)

DYPLOMY:

Przedszkole nr 4 w Prudniku, Przedszkole nr 7 w Prudniku, Przedszkole nr 1 w Prudniku, Przedszkole w Szybowicach, oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 1 w Głogówku, Przedszkole nr 4 w Głogówku, Oddział Wierzch Przedszkola w Racławicach Śląskich, Oddział Nowy Browiniec Przedszkola w Lubrzy, Oddział Zamiejscowym w Dytmarowie Przedszkola w Lubrzy, Oddział Zamiejscowy w Trzebinie Przedszkola w Lubrzy, Przedszkole w Białej.

Sponsorami nagród konkursu były samorządy gmin powiatu prudnickiego: burmistrz Białej Edward Plicko, burmistrz Głogówka Piotr Bujak, burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak i wójt gminy Lubrza Mariusz Kozaczek.

Artykuł ukazał się w „Tygodniku Prudnickim”, nr 18 z 4.05.2023 r. Cały numer gazety dostępny jest również w formie e-wydania. ZAMÓW CAŁOROCZNĄ PRENUMERATĘ Z RABATEM!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here