Dzięki temu programowi zrealizowano ponad 100 zadań

0
(fot. Powiat Prudnicki)

W kwietniu, w Głogówku, z udziałem starosty prudnickiego Radosława Roszkowskiego, podpisano umowy pomiędzy gminami powiatu, a samorządem województwa, reprezentowanym przez wicemarszałek Zuzannę Donath-Kasiurę, na realizację lokalnych zadań, w ramach programu „Marszałkowska Inicjatywa Sołecka”.

Jest to już czwarta edycja, skierowanego dla sołectw programu, w którym na realizację zgłoszonego pomysłu mogą otrzymać dotację w wysokości 6,5 tys. zł z Urzędu Marszałkowskiego. W obecnej edycji zatwierdzono już 26 wniosków z terenu powiatu prudnickiego: 10 z gminy Biała, 9 z Głogówka oraz po 4 z Lubrzy i Prudnika. Tradycyjnie już, jako jedyni w województwie, Samorząd Powiatu Prudnickiego wspiera każde zatwierdzone zadanie dofinansowaniem w kwocie 1,3 tys. zł.

– Od początku wspieramy sołtysów w tej ważnej inicjatywie marszałka, aby proponowane pomysły łatwiej było realizować. Dzięki całemu programowi, w wioskach powiatu udało się zrealizować ponad 100 zadań, co pokazuje, że to cenne przedsięwzięcie, pobudzające aktywność lokalnych społeczności. Udział Powiatu Prudnickiego pozwala na uzyskanie synergii wysiłków samorządów lokalnych: województwa, powiatu, gmin i rad sołeckich. To unikalne w skali opolskiego regionu – dodaje starosta Radosław Roszkowski.

[MATERIAŁ: MONITOR POWIATOWY OPUBLIKOWANY W TYGODNIKU PRUDNICKIM]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here