Zaproszenie. Kołdra i Korpo Diem. Muzyczny projekt, który cię zaskoczy

0

Miłośników Pałacu Rozkochów i muzyki czeka kolejne, muzyczne wydarzenie. W sobotę 13 maja odbędzie sią tam koncert wrocławskiego zespołu Kołdra promującego debiutancką płytę Korpo Diem.

Kołdra to wrocławski zespół założony w 2020 roku z inicjatywy Agnieszki Frączyk (vocal/skrzypce). W skład grupy wchodzą: Piotr Gil (kontrabas/bas), Michał Małkowicz (perkusja), Jakub Chrobak (gitara elektryczna) oraz Michał Olejnik (instrumenty klawiszowe).

Kołdra

Szerszej publiczności zespół Kołdra dał się poznać podczas 42 Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2022 roku, gdzie jako jedyny zespół zakwalifikował się do drugiego etapu konkursu. Kołdra została również nominowana do nagrody Wrocławskiego Artystycznego Odkrycia w roku 2022 – WARTO – przyznawanej przez wrocławską Gazetę Wyborczą.

Debiutancka płyta “KORPO DIEM” zespołu Kołdra jest nietuzinkowym połączeniem dwóch światów – pełnej ekspresji, stylistycznie obfitej, nieraz melancholijnej muzyki oraz tekstów opowiadających o życiu w korporacji. Teksty pisane są tzw. korpomową (cyt. wikipedia – „odmiana języka polskiego, używana w dużych przedsiębiorstwach, zwłaszcza międzynarodowych”) i opisują codzienne życie pracownika korporacji (w szczególności z branży IT). Utwory opowiadają o różnych aspektach pracy w szklanych wieżowcach: od drobnych porażek, integracji z zespołem, aż po wypalenie zawodowe. Rzeczy poważne przeplatają się z lekką, prawie kabaretową formą.

PAŁAC ROZKOCHÓW

  • scena w ogrodzie
  • 13.05.2023 (sobota), godz. 17:00
Kołdra

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here