Jest dofinansowanie na remont kościoła w Dytmarowie

1

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego opublikowało listę 534. projektów dotyczących remontów, konserwacji i zabezpieczeń zabytków, które otrzymają dofinansowanie w ramach I naboru programu „Ochrona zabytków”. Wśród nich jest kościół w Dytmarowie.

Parafia pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Dytmarowie otrzyma 142 tys. zł na IV etap konserwacji elewacji kościoła. Świątynia w gminie Lubrza odnawiana jest od kilku lat, a efekty remontu są doskonale widoczne. To jednak nie koniec prac, stąd wnioski na kolejne etapy odnowy dotyczące między innymi dachu.

Na tym kończą się dobre wieści dla powiatu prudnickiego, bo pozostałe wnioski z tego obszaru zostały odrzucone. Na środki nie zakwalifikowały się dwa projekty Gminy Głogówek dotyczące: III etapu wzmocnienia konstrukcji części północnej i zachodniej zamku w Głogówku oraz renowację elewacji ratusza (otrzymały kolejno: 67 i 67,33 pkt). Środki ministerialne nie popłyną do Parafii w: Niemysłowicach, która planowała remont elewacji kościoła pw. św. Anny (60,33); Łączniku na remont ambony w kościele parafialnym (70,67); Trzebinie na remont wieży i dachu kościoła (70,33) oraz Mochowie na remont więźby dachowej i wymianę pokrycia dachowego kościoła (64,67). Ze względu na błędy formalne nie wzięte zostały pod uwagę projekty: głogóweckich franciszkanów, którzy za pozyskane środki chcieli wykonać remont elewacji kościoła pw. św. Franciszka oraz Parafii Śmicz na remont wieży kościoła.

Z terenu gminy Korfantów dofinansowanie otrzymały parafie w: Korfantowie na IV etap prac remontowo-konserwatorskich dachu kościoła parafialnego (125 tys. zł, 75,67) i Włodarach na remont posadzki (155 tys. zł, 74,33).

Wnioskodawcy, którzy nie otrzymali wsparcia, mogą złożyć odwołanie do 16 kwietnia. Ministerstwo prowadzili równolegle II nabór wniosków w tym samym programie.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here