[FOTO/WIDEO] Burmistrzowie współtworzą nowe, prudnickie stowarzyszenie

4

Porozumienie Samorządowe Powiatu Prudnickiego, to nazwa nowego stowarzyszenia, które stawia sobie za cel działalność społeczno-samorządową. W tym gronie są m.in. włodarze Prudnika i Głogówka, przedstawicielka Zarządu Powiatu, radni oraz inne osoby związane obecnie lub w przeszłości z samorządem.

Podczas dzisiejszej (17 marca) konferencji prasowej w Prudniku w trzonie liderów organizacji znaleźli się: burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak, burmistrz Głogówka Piotr Bujak oraz zastępca burmistrza Jarosław Szóstka. Na sali obecni byli również: członek Zarządu Powiatu Alicja Zawiślak, radni gminy Prudnik – Zofia Zeprzałka-Krzemień, Tomasz Wisła, Paweł Licznar i Ryszard Czeczel oraz były prezes PCM-u Witold Rygorowicz. Jarosław Szóstka zaznaczył, że członków stowarzyszenia jest więcej i ich liczba będzie rosła.

Stowarzyszenie na razie nie ma ambicji politycznych, choć z pewnością tak będzie traktowane, biorąc pod uwagę fakt, że jego członkami na starcie są lokalni politycy – samorządowcy. Członkowie organizacji chcą wyjść od inicjatyw społecznych i samorządowych, stawiając sobie za wzór inne lokalnie organizacje, takie jak w przeszłości Sapere Aude oraz działające – Prudniczanie. Burmistrz Bujak zaznaczył jednak, że członkowie założyli sobie autonomię w kwestiach politycznych. Nie jest jednak wykluczone, że w przyszłym roku Porozumienie wystawi własny komitet wyborczy. Na razie takiego przekazu nie ma.

– Chcemy być płaszczyzną do dyskusji, do spajania przestrzeni osób, dla których samorządność i bycie społecznikiem, jest celem nadrzędnym – mówi burmistrz Zawiślak. – Staramy się pokazać, że samorządność jest najważniejsza, nie polityka, która często skłóca mieszkańców naszego miasta i powiatu. My, jako samorządowcy wiemy, że musimy rozmawiać z każdym, co przez ostatnie lata skutecznie robiliśmy.

Celami stowarzyszenia są: wymiana doświadczeń, wprowadzanie rozwiązań poprawiających jakość usług publicznych, podejmowanie inicjatyw gospodarczych, społecznych, kulturalnych i związanych z ochroną środowiska, wzmacnianie współpracy samorządów z lokalnymi społecznościami, prowadzenie działalności szkoleniowej, wydawniczej i promocyjnej dotyczącej samorządu oraz inicjowanie i projektowanie aktów prawnych związanych z działalnością samorządu terytorialnego. Stowarzyszenie ma być platformą do działań międzygminnych w celu realizacji wspólnych zamierzeń na poziomie powiatu, czy w celu reprezentowania interesów ziemi prudnickiej na poziomie województwa lub kraju. Organizacja ma charakter otwarty.

BURMISTRZ PRUDNIKA GRZEGORZ ZAWIŚLAK:

BURMISTRZ GŁOGÓWKA PIOTR BUJAK:

WICEBURMISTRZ PRUDNIKA JAROSŁAW SZÓSTKA:

RADNA ZOFIA ZEPRZAŁKA-KRZEMIEŃ:

RADNY TOMASZ WISŁA:

RADNY PAWEŁ LICZNAR:


4 KOMENTARZE

    • To zależy, jakiej wysokości będą składki. Jak 50 zł za rok, to przy 50 członkach będzie całe 2500 zł do podziału na rok. To się nachapią! Tu nie o to chodzi. Zwierają szyki przed wyborami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here