[FOTO] W przyszłym tygodniu rusza przebudowa gminnego biurowca na Tkackiej

7

Jak informuje Urząd Miejski w Prudniku w poniedziałek (20 marca) rozpoczną się prace przy przebudowie biurowca przy ul. Tkackiej. Na czas budowy z użytku wyłączony zostanie parking przy skrzyżowaniu ulic: Tkackiej i Damrota.

W tym tygodniu w prudnickim magistracie podpisana została umowa między inwestorem – samorządem (burmistrz Grzegorz Zawiślak, skarbnik Wioleta Zator), a wykonawcą – firmą Polbau z Opola (członkowie zarządu: Jan Mistura, Nobert Bursy), na realizację zadania – budowę Centrum Integracji Międzypokoleniowej.

Wykonawca wybrany został w drodze przetargu, oferując cenę 7,95 mln zł. W przetargu wzięło udział czterech oferentów z Głogówka, Nysy, Skorochowa i Opola. Gmina otrzymała 4 mln zł z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Polbau realizował wcześniej przebudowę dworca autobusowego przy ul. Kościuszki w Prudniku.

Główne elementy konstrukcyjne obiektu pozostaną bez zmian w porównaniu z obecnym wyglądem. Zachowane zostaną dotychczasowe kondygnacje (wysoki parter) oraz kubatura budynku. Część parteru zostanie przeszklona, a narożniki budynku zaokrąglone. Obiekt wyposażony będzie w instalację fotowoltaiczną oraz klimatyzację. Na zapleczu budynku zaplanowano estetyczny skwer z zaokrągloną, drewnianą ławą parkową oraz niskie oświetlenie. To okazja do „ucywilizowania” tego zakątka, gdzie dotychczas często przesiadywali prudniczanie, którzy nie wylewają za kołnierz.

W budynku znajdować się będzie między inni dom dziennego pobytu dla seniorów oraz świetlica środowiskowa. Wcześniej mieściły się m.in. biura „melioracji” i prywatnych firm. Wykonawca ma czas do marca 2024 r. na zakończenie inwestycji.

Biurowiec przy ul. Tkackiej od 2019 roku jest własnością Gminy Prudnik (fot. Andrzej Dereń)

7 KOMENTARZE

    • Wypięknieje wtedy jak zniknie stamtąd żulostwo a może lepiej te miliony przeznaczyć na remont budynku szkoły na Podgórnej aby dzieci miały w końcu szkołe z prawdziwego zdarzenia z halą sportową żeby nie musiały się tułać po różnych budynkach po całym mieście

      • Dokładnie, zgadzam się w 100 procentach. Budynek po szkole średniej stoi pusty od września a burmistrz i cała reszta twierdzą ze to drogi interes żeby remontować tą szkołę. Przedstawiają ten obiekt w takim świetle jakby sufit się sypał na głowę a przecież obiekt był użytkowany i jest w pełni sprawny.Na inne obiekty kasa jest a na szkołę nie ma. Prawda jest taka ze nie ma chęci bo pieniądze są.Szkoła też jest. Szkoda tylko że bez dzieci. Będziemy pamiętać to przy kolejnych wyborach.

  1. Niezły projekt, „obszczymurki” dostaną wygodniejsze ławki , od zaplecza, będzie ciężko z datkami , na Sobieskiego jest wieksza przepustowość mieszkancow

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here