Nowy numer „Tygodnika Prudnickiego” do kupienia od środy (8 marca)

0

Łuczniczka mówi o molestowaniu i gwałcie. Była łuczniczka oskarża dwóch znanych w środowisku trenerów o gwałty. Odurzyć, a następnie wykorzystać seksualnie miał nieletnią m.in. Kazimierz K. (59 l.) z prudnickiego Obuwnika. W gazecie do sprawy odnoszą się m.in. byli zawodnicy i działacze klubu, rodzice oraz burmistrz. Oto, o czym można przeczytać w nowym wydaniu „Tygodnika Prudnickiego” (8 marca):

 • Prudnicki szpital z nowoczesnym laboratorium diagnostycznym. Poszerzenie usług w stosunku do dotychczasowych oferuje zmodernizowane Medyczne Laboratorium Diagnostyczne Prudnickiego Centrum Medycznego.
 • Dworzec już otwarty. Za nami otwarcie zmodernizowanego dworca autobusowego w Prudniku.
 • Mury zamiast straszyć, będą atrakcją miasta. W lutym Gmina Głogówek ogłosiła przetarg na rewitalizację 155-metrowego fragmentu miejskich murów obronnych przy ul. Dąbrowskiego. Jak będą wyglądały mury oraz co przy nich powstanie, o tym w gazecie.
 • Pod Strzelcami nie chcą firmy, która zatrudni 100 osób. Protestują mieszkańcy, którzy nie chcą, by powstał zakład zajmujący się recyklingiem baterii do samochodów.
 • Czesi wybrali Pavla, ale nie w naszych okolicach. Petr Pavel będzie nowym prezydentem Rep. Czeskiej, ale nie był on faworytem wyborców w gminach Euroregionu Pradziad. Jak głosowali nasi najbliżsi sąsiedzi zza miedzy, o tym w gazecie.
 • Zielony Ład. Ziemia to rzecz święta. Do tematu unijnego Zielonego Ładu w europejskim rolnictwie wraca Marek Karp.
 • A kuku! Kultura!… z poezją. To było pierwsze spotkanie z cyklu „A kuku! Kultura!”. Nowa propozycja Prudnickiego Ośrodka Kultury skierowana jest do najmłodszych, szczególnie do przedszkolaków. Na początek spotkanie z poetką i obrazami w galerii.
 • Wydawnictwo. Kresowe wspomnienia. To kolejny tytuł, wśród kilkudziesięciu książek wydanych przez Powiat Prudnicki w ostatnich latach. I chyba po raz pierwszy podjęta na taką skalę próba opisania tematu związanego z kresowymi korzeniami prudniczan. Czy udana?
 • Szlakiem festiwali i salonów 2022 roku. Tradycyjne, jako co roku, poeta i prozaik z Nysy Jerzy Stasiewicz, opisuje życie literackie przez pryzmat własnych spotkań i podróży w 2022 roku. Duży w tym udział poetów ziemi prudnickiej.
 • Archiwum Odkrywcy. O czym opowiadają stare rozkłady jazdy (cz. 1). Stare rozkłady jazdy beznamiętnie i obiektywnie ilustrują etapy rozwoju, rozkwitu, odbudowy po II wojnie światowej, a później stopniowego znikania kolei z ziemi prudnickiej. W podróż szlakiem dziejów kolejnictwa po torach nazw miejscowych i liczb zaprasza Adam Lutogniewski. W tym numerze część pierwsza cyklu artykułów.
 • Poradnik zielarza z działki. Biolog Karol Koziarowski podpowiada jak efektywnie wykorzystać działkowe rośliny powszechnie uznawane za chwasty. Będzie smacznie i zdrowo!
 • PLEBISCYT SPORTOWY. Czas rozpocząć wielki finał Plebiscytu „Tygodnika Prudnickiego” na Najpopularniejszego Sportowca, Młodego Sportowca, Trenera i Działacza Sportowego Ziemi Prudnickiej 2022.
 • Sport (piłka nożna). Wywiad z nowym trenerem Pogoni. Łukasz Wicher jest nowym trenerem piłkarskiej Pogoni Prudnik. Jakie sobie stawia cele, o tym można przeczytać w wywiadzie Mieczysława Matczaka.
 • Sport (biegi). Rozpoczęli od hymnu. Z kurtką pod pachą, w lisiej opasce na głowie, z czapką z pomponem, w puchowej kurtce lub z flagą na plecach – w tym biegu wygląd sportowca nie miał znaczenia. W niedzielę 5 marca imprezą sportową uczczono Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
 • Sport (koszykówka). Rzeź niewiniątek. Outsider tabeli był tylko tłem dla Pogoni. (Röben Wrocław – Pogoń Prudnik)

>> TYGODNIK PRUDNICKI W E-PRENUMERACIE TANIEJ. SPRAWDŹ!!! <<

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here