Polsat: skandal obyczajowy. O gwałt oskarżany jest między innymi trener z Prudnika

0
(mat. Polsat News)

Oskarża trenerów łucznictwa o gwałt, gdy miała 16 lat – tak brzmi tytuł materiału Pawła Gregorowicza magazynu „Interwencja” Polsatu News, który 2 marca ukazał się na stronie internetowej stacji telewizyjnej.

Historia dotyczy dziś 22-letniej Sylwii, mieszkanki województwa dolnośląskiego, która powiązując wydarzenia sprzed sześciu lat oraz zachowane materiały zdjęciowe i filmowe, wskazuje, że została ofiarą gwałtu. Sprawcami czynu mieli być dwaj trenerzy, Henryk J. oraz Kazimierz K., ten ostatni z Prudnika. Z zebranego przez reportera Polsatu materiału wynika, że nastoletnie łuczniczki były ofiarami mobbingu oraz niestosownych kontaktów cielesnych trenerów.

– Sytuacje związane z co najmniej molestowaniem miały miejsce w stosunku do osób poniżej 15. roku życia. W tym przypadku możemy mówić o pedofilii sklasyfikowanej w kodeksie karnym – podkreśla cytowany przez Polsat Ernest Ziemianowicz, pełnomocnik pani Sylwii.

Do gwałtu miało dojść w lipcu 2017 r. podczas zawodów w Warszawie. Dziewczyna miał otrzymać tabletkę, po której straciła kontakt z rzeczywistością. Obudziła się cała obolała.

– Czułam wszystko, w dwóch miejscach intymnych naraz. Nawet krzyczeć nie mogłam. Nie mogłam z żadnej strony się załatwić, bo tak wszystko mnie bolało. Miałam popękane usta. Krwawiłam przez cały miesiąc  – opowiada. Po kilku dniach dziewczyna znalazła w swoim telefonie zdjęcia i filmik, w tym obrazy, na których leży w łóżku obok rozebranego trenera Kazimierza K.

– Nigdy nie spałem z nikim, kto miał poniżej osiemnastu lat, więc to jest już jakaś ściema i to mocna. A poza tym ja tam wyglądam na niezbyt przytomnego. Dlatego sądzę, że to mogła być jakaś prowokacja – zapewnia Polsat trener Kazimierz K.

Pełnomocnik obu trenerów Wieńczysław Grzyb twierdzi, że zarzuty pod adresem jego klientów są nieprawdziwe. Sprawa zgłoszona została do prokuratury.

Szczegóły w materiale Polsatu >>LINK<<

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here