Jak prawidłowo segregować tworzywa sztuczne?

3
(mat. Gmina Prudnik)

W ramach kampanii #Prudnik_oDgarnięty chcielibyśmy przypomnieć wszystkim o ważności prawidłowej segregacji odpadów, zwłaszcza jeśli chodzi o tworzywa sztuczne i metale.

Czy wiedzieliście, że nieprawidłowe pozbywanie się tworzyw sztucznych i metali może mieć szkodliwy wpływ na środowisko? Poprzez właściwą segregację odpadów, możemy pomóc w ochronie naszej gminy przed zanieczyszczeniem.

Warto jednak pamiętać, że segregacja tworzyw sztucznych jest tańsza w wywozie niż odpady zmieszane. Dzięki właściwej segregacji, możemy zmniejszyć koszty związane z utylizacją odpadów oraz pomóc w utrzymaniu czystości i porządku w naszym mieście.

Dlatego, oprócz korzyści ekologicznych, segregacja odpadów z tworzyw sztucznych i metali przynosi również korzyści finansowe, które wpłyną pozytywnie na nasze portfele. Zachęcamy więc wszystkich do przestrzegania zasad segregacji i działania na rzecz #Prudnik_oDgarnięty.

Co Wam sprawia największą trudność w segregacji odpadów?

Materiał informacyjny Gminy Prudnik kampanii #Prudnik_oDgarnięty (12)

3 KOMENTARZE

  1. Sporym problemem dla mieszkańców bloków jest wygospodarowanie miejsca w małych mieszkaniach na worki do segregacji odpadów. Worek wypełniony w całości tworzywami ma dużą pojemność, pod zlewem się nie zmieści, a tam przecież musi być miejsce na pojemnik na odpady zmieszane, a jeszcze do tego papier. A przecież nie chodzi o to, żeby wypełniać pół worka i go wyrzucać, bo tym samym dodatkowo produkujemy nowy odpad w postaci nie do końca wykorzystanego worka. W starych blokach tego już się nie zmieni, ale w nowych warto, żeby projektanci uwzględnili jakieś rozwiązanie w tym względzie.

    • Wita. Worki na makulaturę nie są potrzebne, można wrzucać ja bezpośrednio do zamykanego pojemnika na papier(podobnie jak szkło) tak jak w innych krajach, miastach, miejscach lub w miejscach gospodarczo-przemysłowych, budowlanych, fabrykach etc…Worek foliowy na makulaturę nie zdaje egzaminu, bo się targa. Można makulaturę związać. Wniosek z tego taki, że zbędna jest kolejna plastikowa produkcja worka na papier… Jeśli chodzi o segregacje w bloku plastiku, to dla chcącego nic trudnego. Pozdrawiam, miłego dnia.

      • Witam. Worki na makulaturę nie są potrzebne, można wrzucać ja bezpośrednio do zamykanego pojemnika na papier(podobnie jak szkło) tak jak w innych krajach, miastach, miejscach lub w miejscach gospodarczo-przemysłowych, budowlanych, fabrykach etc…Worek foliowy na makulaturę nie zdaje egzaminu, bo się targa. Można makulaturę związać. Wniosek z tego taki, że zbędna jest kolejna plastikowa produkcja worka na papier… Jeśli chodzi o segregacje w bloku plastiku, to dla chcącego nic trudnego. Pozdrawiam, miłego dnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here