Niepełnosprawni z łatwiejszym dostępem do urzędów

0

Samorząd Powiatu Prudnickiego zrealizował kolejne przedsięwzięcia w ramach programu pn. „Dostępny samorząd – granty”, służące ułatwieniu korzystania z obiektów urzędów publicznych przez osoby ze szczególnymi potrzebami (czyli niepełnosprawne).

Realizacja działań pozwoliła na poprawę dostępności usług świadczonych przez Starostwo Powiatowe oraz Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Prudniku dla osób z problemami słuchu i wzorku oraz przy poruszaniu się. Poprawą dostępności komunikacyjno-informacyjnej objęto dwa obiekty:

  • nowo utworzoną siedzibę Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej przy ul. Parkowej 10, w której zamontowano windę osobową i zakupiono: pętle indukcyjne, krzesło do ewakuacji oraz ramki do podpisu;
  • budynek Starostwa Powiatowego, przy ul. Kościuszki 76, który wyposażono w: pętle indukcyjne, służące poprawie transmisji dźwięku przez aparaty słuchowe w Biurze Obsługi Klienta oraz Kasie, komputer z oprogramowaniem do obsługi języka migowego, ramki do podpisu oraz krzesła do ewakuacji. Wykonano też plany tyflograficzne (dla osób niewidzących) usytuowane przy wejściach do budynku (głównym i bocznym).

– Wszystkie zrealizowane inwestycje ułatwiają dostęp do urzędu starostwa dla osób z niepełnosprawnościami. Staramy się stale zwracać uwagę na ich potrzeby, już przed paru laty uruchomiona została winda w Starostwie Powiatowym oraz DPS, wybudowano podjazdy dla wózków, a teraz zrobiliśmy to samo w kolejnym budynku naszej jednostki – Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej – mówi starosta Radosław Roszkowski.

Całość zadania wsparta została usługą doradczą w zakresie dostępności architektoniczno-komunikacyjnej, która posłuży do realizacji kolejnych podobnych. Starostwo Powiatowe pozyskało na ten cel wsparcie w wysokości 234 480 zł. Całkowity koszt wyniósł 351 800 zł.

Materiał informacyjny Powiatu Prudnickiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here