Tak też bywa, jesteśmy w strefie wolnej od cyklonu

5
(il. IMiGW)

Meteorolodzy dla niemal całego obszaru Polski wydali ostrzeżenie przed silnym wiatrem cyklonu Willy. Niewielki obszar kraju ma być wolny od zagrożenia. Zgadnijcie, czy nas dotyczy?

Jeśli jesteście mieszkańcami powiatów: prudnickiego, krapkowickiego, głubczyckiego, kędzierzyńsko-kozielskiego to tak. U nas wiatr ma być na tyle mało dokuczliwy, że ostrzeżenie nas ominęło. Przygraniczna „wyspa spokoju” rozciąga się od Prudnika na zachodzie do podkrakowskiej Alwernii na wschodzie.

Najtrudniejsza sytuacja panować będzie w nadmorskich powiatach, gdzie porywy wiatru mogą dochodzić do 95 km/h. Ostrzeżenie dotyczy też pow. nyskiego.

Ostrzeżenia IMiGW są aktualizowane, więc sytuacja alertowa może ulec zmianie.

5 KOMENTARZE

  1. niech napisza , dlaczego w starostwie stacja meteorologiczna do dzisiaj podaje najnowszy stan pogody z dnia 8-go lutego i dlaczego wszystkie te lokalne stacje nie sa scalone w jedna porzadna siec . Jedyna jako tako dobra prognoze nie robia w PRL-u tylko w Niemczech w Instytucie Meteorologii w Bremie i dopiero stamtad przesylaja do dumnego narodu pogromcow „ruskich” i „szwabow” . Amen

  2. Poszlabym na kolanach do swietej Jadwigi w Trzebnicy , gdyby taki cud sie zdarzyl i Prudnik zostal znowu przylaczony do Czech , bo PRL-owscy nieudacznicy umieja tylko robic ze zlota gowno , a Czesi tak samo , tyle ze na odwrot.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here