Ubezpieczenie mieszkania w Prudniku – dlaczego warto?

1

Co prawda polisy mieszkaniowe nie są prawnie wymagane, ale ich specyfika sprawia, że zdecydowanie warto wykupić tego rodzaju produkt dla swojej nieruchomości w Prudniku i każdej innej miejscowości. Dlaczego konkretnie jest to odpowiedni wybór? Co przemawia za zaopatrzeniem się w polisę?

Jak działa polisa mieszkaniowa

Aby zrozumieć korzyści płynące z wykupienia ubezpieczenia nieruchomości, trzeba wiedzieć, jak ono działa. Otóż jego założeniem jest ochrona właściciela i lokatorów przed skutkami nieprzewidzianych zdarzeń, które mogą prowadzić do wymiernych szkód. Zabezpieczenie polega na tym, że w razie wystąpienia takich sytuacji towarzystwo wypłaca odszkodowanie rekompensujące powstałe straty finansowe. To oznacza, że nawet jeśli mieszkanie zostanie zalane, okradzione, ulegnie pożarowi czy powodzi, dzięki ubezpieczeniu będzie można liczyć na pieniądze, które pozwolą na przywrócenie go do poprzedniego stanu sprzed szkody.

Poczucie wewnętrznego spokoju

Na tej podstawie można wysnuć słuszny wniosek, że ubezpieczenie mieszkania, które można kupić u wielu agentów ubezpieczeniowych działających w Prudniku i okolicach, a także w internecie, np. w serwisie ubezpieczeniemieszkania.pl, zapewnia spokój ducha. Wykupując polisę, można mieć pewność skutecznego zabezpieczenia finansowego nawet w razie różnego rodzaju wypadków, działania żywiołów naturalnych i innych niefortunnych zdarzeń. Ubezpieczenie gwarantuje wsparcie pieniężne w trudnej sytuacji, a jego warunki można dostosować ściśle do indywidualnych potrzeb, co należy uznać za kolejną zaletę.

Elastyczność

Polisa mieszkaniowa jest wysoce elastycznym produktem, który da się precyzyjnie dopasować do swoich wymagań i zarazem środków finansowych przeznaczonych na jej zakup. Wynika to z możliwości poszerzania bądź zawężania zakresu gwarantowanej ochrony o wybrane ryzyka, czyli sytuacje, których wystąpienie pozwala ubiegać się o odszkodowanie. Chcąc zaoszczędzić i wydać jak najmniej, można zdecydować się na podstawową polisę obejmującą wyłącznie mury. Z kolei szerszą ochronę dają nieco droższe oferty zawierające również elementy stałe nieruchomości, a najwięcej trzeba zapłacić za ubezpieczenie, które dotyczy także wyposażenia ruchomego znajdującego się w środku.

Polisa mieszkaniowa może być rozszerzona o konkretne ryzyka. Jeżeli dana oferta nie obejmuje interesujących Cię pozycji, prawdopodobnie towarzystwo pozwala na ich dopisanie, oczywiście w zamian za podwyższoną składkę. Zdecydowanie warto rozważyć wzbogacenie ubezpieczenia np. o kradzież z włamaniem, dewastację, pękanie mrozowe czy przepięcia. Każda z tych sytuacji może prowadzić do poważnych szkód i strat finansowych, więc opłaca się przed nimi zabezpieczyć. Rozszerzenia mogą obejmować także dodatkowe opcje ubezpieczeniowe, jak np. assistance domowe czy OC w życiu prywatnym. Maksymalny zakres ochrony gwarantują oferty typu all risks.

Niska cena

Niewątpliwą zaletą polis nieruchomości jest ich niska cena. W wariancie podstawowym może ona wynosić nawet poniżej 100 zł, jednak w przypadku wysokiej wartości mieszkania, kupna ubezpieczenia o najszerszym zakresie i dobrania wielu dodatkowych opcji ochronnych trzeba się liczyć z co najmniej kilkukrotnie wyższym wydatkiem. Podobnie jak w przypadku wielu innych ubezpieczeń, składkę opłaca się co roku. Należy jednak pamiętać, że polisa mieszkaniowa to nie ubezpieczenie na czas remontu – tego rodzaju produkt powinien zostać wykupiony osobno.

1 KOMENTARZ

  1. racja. ubezpieczenie daje jakis tam spokuj ducha. w sumie dzieki niemu jakos udalo sie ogarnac moje mieszkanie po zalaniu przez sasiada. w ergo hestia mam wykupione wiec z nimi zalatwilam i za odszkodowanie nowy parkiet mam. bez tej kasy by raczej nie starczylo. ..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here