Nowy numer „Tygodnika Prudnickiego” do kupienia od środy (1 lutego)

5

Rekord i WOŚP, to dwa określenia, które być może niedługo staną się synonimem. Mimo, że organizatorzy Orkiestry co rusz podkreślają, że bicie rekordów sum zebranych środków nie jest celem w samym sobie, to trudno, żeby odmawiali sobie satysfakcji z powodu wielkości pieniędzy, jakimi dzielą się z potrzebującymi Polacy. Oto, o czym można przeczytać w nowym wydaniu „Tygodnika Prudnickiego” (1 lutego):

 • Nie będzie reaktywacji posterunku w Lubrzy. Podczas styczniowej sesji Rady Powiatu w Prudniku radny Ryszard Kwiatkowski, korzystając z obecności nowego komendanta powiatowego policji nadkom. Rafała Ozimka, dopytywał o temat powstania posterunku w Lubrzy. Wróciła też sprawa likwidacji stanowiska kierowania w komisariacie w Głogówku.
 • Węgiel. Bez kolejek, ale z opóźnieniem. Płynnie i bez kolejek – tak ocenia wprowadzony w gminie Prudnik system wydawania węgla po preferencyjnych cenach burmistrz Grzegorz Zawiślak. Problemem jest tempo wydawania paliwa. W dalszym ciągu realizowane są wnioski z ubiegłego roku.
 • Umarł król, niech żyje król. Może tak dramatycznie nie było, ale mamy zmianę na stanowisku dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Prudniku.
 • Wywiad. Katarzyna Czochara: Potrzebujemy miejsc pracy w Prudniku. Zbliża się koniec kadencji polskiego parlamentu i co za tym idzie wybory i nowe, polityczne rozdanie. W mijającej kadencji ziemię prudnicką w Sejmie reprezentowała Katarzyna Czochara, dwukrotnie wybrana do parlamentu. Czy sprawdziła się w tej funkcji? Co z lokalnymi sprawami, które w ostatnich latach pilotowała lub wspierała?
 • Odbiór odpadów w gminie Prudnik – drogo, czy tanio? Ile płaci się za odbiór odpadów w gmina województwa opolskiego? Jak wygląda w tym zestawieniu Twoja gmina?
 • Stypendia dla nas bez znaczenia. Marszałek województwa opolskiego przyznał 27 stypendiów przyszłym lekarzom. Warunkiem ich otrzymania była realizacja straży oraz okresowa praca w placówkach medycznych na terenie województwa opolskiego. Wszystko jednak wskazuje na to, że system nie premiuje małych, powiatowych szpital, a te na dzień dobry przegrywają w oczach studentów z dużymi placówkami choćby w Opolu.
 • Ostatni naczelnik Prudnika. Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Prudniku chwilą ciszy uczczono pamięć ostatniego naczelnika miasta i gminy Tadeusza Balcerkowskiego.
 • Sklepik OPR. Pamiątki nie tylko z Prudnika (cz. 2). Prezentujemy kolejne produkty, które mogą być nie tylko świetny prezentem, lokalną pamiątką, ale i gustownym elementem wyposażenia każdego mieszkania i biura.
 • Co się będzie działo podczas ferii? Zbliża się czas ferii zimowych w województwie opolskim. Co w tym czasie szykują ośrodki kultury na ziemi prudnickiej?
 • Diana Marka Karpa. Może to lekka przesada w tym stwierdzeniu, ale nie ma wątpliwości, że to Karp był jedną z osób, które walnie przyczyniły się do powrotu posągu rzymskiej bogini do prudnickiego parku. O inicjatywie krok po kroku można przeczytać w nowej publikacji.
 • Grabina. Strażacki mercedes. Strażacy OSP Grabiną mają na stanie nowy, choć używany, pojazd ratowniczy.
 • Głuchołazy. Koncert kolęd i pastorałek. Prudniczanie udzielają się artystycznie nie tylko w Prudniku. O swego rodzaju prudnickim desancie kulturalnym można mówić w przypadku Głuchołaz.
 • Kultura. Jasełka nie tylko dla seniorów. Już niemal na zakończenie „kolędowego sezonu”, w czwartek 26 stycznia w Prudnickim Ośrodku Kultury Prudnicki Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprosił na spotkanie przy kolędzie i na Jasełkach.
 • Refleksje z końca roku. Ojciec Antoni Dudek wydał trzy części „Dziennika pisanego przy studni”. Co zawierają, o tym w Tygodniku Prudnickim.
 • PLEBISCYT SPORTOWY. Wybieramy Najpopularniejszego Sportowca, Młodego Sportowca, Trenera i Działacza Klubu Sportowego Ziemi Prudnickiej 2022.
 • Sport (koszykówka). Potrzebowali paru mocnych słów. Rezerwy rezerw Śląska dość wysoko zawiesiły poprzeczkę Pogoni. (Pogoń Prudnik – Śląsk III Wrocław)
 • Sport (pływanie). Stale poprawiają swoje „życiówki”. Młodzi zawodnicy prudnickiego klubu Sójka pływają coraz lepiej szybciej. Udowodnili to w sobotę 28 stycznia w Kędzierzynie – Koźlu.
 • Sport (siatkówka). Wzięli rewanż. W meczu 4. ligi opolskiej SPS Walce zwyciężyło AZS ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1.
 • Sport (piłka nożna). Oto następca Łukasza Kabaszyna. Wiemy, kto został nowym trenerem prudnickiej Pogoni.

>> TYGODNIK PRUDNICKI W E-PRENUMERACIE TANIEJ. SPRAWDŹ!!! <<

5 KOMENTARZE

 1. Nie mam nic przeciwko poslance, ale jesli juz cos obiecuje ,to powinna to doprowadzic do celu, np Przystanek PKP w Moszczance, Ruina po ” Aleksandrowce” ?

 2. Pani posłanka przed każdymi wyborami obiecuje nowy zakład w Prudniku. Są jeszcze wolne miejsca w Strefie Ekonomicznej? Mogła by zmienić płytę, może dostęp do morza albo kosmodrom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here