Ile płacimy za odbiór odpadów? Porównanie gmin

13

Przeanalizowaliśmy dla Was ceny za odbiór odpadów we wszystkich gminach województwa opolskiego. Nie jest łatwo dotrzeć do wszystkich uchwał, na niektórych BIP-ach są one dosyć mocno ukryte, ale udało się.

 71 gmin – ceny bardzo rozbieżne. Pewnie się nie spodziewacie, ale plasujemy się w czołówce najniższych cen! Tak, najniższych – tu nie ma pomyłki. Zobaczcie sami.

Najmniej płacą:

 • mieszkańcy wsi Gminy Namysłów – 17 zł/os.
 • Lasowice Wielkie – 23 zł/ os.
 • Kietrz – 24 zł/os.
 • Łambinowice – 24,70 zł/os.
 • mieszkańcy miasta Namysłów, Brzeg, Kamiennik – 25 zł/os.
 • PRUDNIK, Korfantów, Domaszowice, Świerczów – 26 zł/os.
 • 54 gminy województwa opolskiego – od 28 zł/os. do 35 zł/os.

Najdrożej wywóz odpadów wynosi kolejno w:

 • Prószków, Olszanka, Pakosławice, Wołczyn – 36 zł/os.
 • Komprachcice – 37 zł/os.
 • Jemielnica, Głuchołazy – 38 zł/os.!!!

W całym powiecie prudnickim w gminie Prudnik jest najtaniej! I co o tym myślicie? I wyprzedzając niektóre komentarze. Nie jest to zapowiedź podwyżek! Ten tekst ma Wam uświadomić, że tylko skupiając się na poprawnej segregacji ustrzeżemy się podnoszenia cen! Wszystko zależy od nas!

W kolejnym czwartkowym artykule pokażemy Wam ceny poszczególnych frakcji i wyjaśnimy, dlaczego opłaca się segregować odpady. Na początek warto wiedzieć, że ceny np. plastiku są prawie 2 razy tańsze niż odpadów zmieszanych. Zainteresowani?

Materiał informacyjny Gminy Prudnik kampanii #PrudnikoDgarnięty (6)

(mat. Gmina Prudnik)
(mat. Gmina Prudnik)

13 KOMENTARZE

  • Pan Dereń, pisze ponieważ zaangażował się w akcje proekologiczną, która jest akcją ponad podziałami w interesie mieszkańców Gminy Prudnik. Coś czegoś wielu z zawiści do działania kompletnie nie rozumie.

 1. Zróbcie podwyżkę i przestańcie biadolić. Kiedyś przed reformą śmieciową płaciłem za wywóz śmieci jak liczyli od śmietnika 120-160 zł miesięcznie. A dziś płacę śmieszne 52 zł za to samo. Więc w czym problem ??? Zróbcie dla równego rachunku po 50 od osoby i po krzyku. Tylko zbierajcie jeszcze inne rzeczy – elektro, agd, chemię, farby i oleje.

  • Kampania ma na celu poprawić segregację śmieci i zwiększyć świadomość ludzi na temat systemu. Nikt nie planuje podnoszenia stawek! Planuje je chyba opozycja bo za cel obrali sobie pisanie setek postów o podwyżkach a zaro postów na temat tego czym jest kampania, czyli akcja edukacyjna.

 2. Jak już pisałem wcześniej zacznijcie kampanię od usunięcia cepa ze śmietniska, ktory notorycznie robi ludziom pod górkę i nie przyjmuje odpadów pod byle pretekstem…

 3. Z opłatą Prudnik mieści się gdzieś w środku stawek z lekką tendencją w dół. Nie wiem, czy to takie świetne rozwiązanie, by płacić mało. Każdy system kosztuje, a jeśli jest niedofinansowany, to znaczy, że nie będzie pracował dobrze. Nie ma cudów, dobra usługa kosztuje, bo za większą kasę jest większa częstotliwość odbiorów, częstsze porządkowanie miasta itd.

   • AI, żyw się najtańszym żarciem, to może zrozumiesz, że domaganie się płacenia najmniej, nie znaczy, że to dobre rozwiązanie. Tu nie chodzi tylko o śmieci. Czy darmowa komunikacja miejska to też takie świetne rozwiązanie? Jak to jest, że duże, bogate miasta biletują i jeszcze podwyższają ceny, a u nas za darmo. To Prudnik to takie zamożne miasto, że nas stać? Warto też z spojrzeć na takie sprawy i z tej perspektywy. Pieniądze nie rosną na drzewach. Gmina będzie więcej dokładać do tego, to nie będzie pieniędzy na inne rzeczy. Proste jak cep.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here