Policjanci rozdawali odblaski pieszym i rowerzystom

3
(fot. KPP Prudnik)

Policjanci z prudnickiej drogówki, wręczali elementy odblaskowe mieszkańcom powiatu prudnickiego. Te działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Poza obszarem zabudowanym drogi często prowadzą przez lasy, są nieoświetlone, a na poboczu jest zbyt mało miejsca, aby piesi mogli się bezpiecznie poruszać.  Dlatego policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Prudniku wręczali mieszkańcom elementy odblaskowe oraz informowali o zagrożeniach i promowali korzystanie z elementów odblaskowych.

Pamiętajmy, że niewielki element odblaskowy może uratować nam życie, ponieważ dzięki niemu jesteśmy widoczni dla kierującego z odległości, która daje kierowcy czas na zmniejszenie prędkości i bezpieczne wyminięcie pieszego.

Ustawa Prawo o Ruchu Drogowym nakłada na wszystkich pieszych, którzy poruszają się po zmroku poza terenem zabudowanym obowiązek noszenia elementów odblaskowych. Przepisy te dotyczą zarówno najmłodszych, jak i dorosłych uczestników ruchu drogowego. Nie od dziś wiadomo, że od tego, czy jesteśmy widoczni na drodze, zależy nasze życie lub zdrowie. (źródło: KPP Prudnik)

(fot. KPP Prudnik)
(fot. KPP Prudnik)
(fot. KPP Prudnik)
(fot. KPP Prudnik)
(fot. KPP Prudnik)

3 KOMENTARZE

  1. Proponuje przejechac sie o 5 lub 6 rano po miescie i w okolicznych drogach prowadzacych do miasta . Wreczac po 500 zl nagrody w formie kredytowanej za prawidlowy ubior ….. Jeszcze nie widzialem zadnego pieszego i rowerzysty z odblaskami rano jak jest ciemno… w dzien to kazdego widac szczegolnie na rynku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here