Zobacz, kto za to zapłaci?

4
(mat. Gmina Prudnik)

Wraz z wejściem w życie nowej ustawy śmieciowej, obowiązkiem każdego jest segregacja różnego rodzaju odpadów. Przez ten czas zdecydowana większość osób opanowała już zasady sortowania śmieci, dlatego to zadanie nie sprawia już większych trudności. Jednak problem często pojawia się wtedy, gdy mamy do czynienia z odpadami wielkogabarytowymi.

Co zaliczamy do odpadów wielkogabarytowych?

Do odpadów wielkogabarytowych, najprościej ujmując, zalicza się te odpady, które nie mieszczą się w zwykłych pojemnikach na śmieci. Będą to między innymi tapczany, meble czy dywany. Problem z tymi przedmiotami pojawia się w momencie robienia remontu mieszkania lub zmiany wystroju wnętrza. Niestety jeszcze zbyt duża ilość osób nie wie, co ma z nimi zrobić, więc wyrzuca je na śmietniki na kilka dni przed ich wywozem.

Dużym problemem jest czas kiedy wyrzucamy gabaryty pod kontenery. Dlatego zachęcamy do zapoznania się z infografikami, w których pokazujemy realną cenę za odpady wielkogabarytowe. Pamiętajmy o podanych cenach, zwłaszcza teraz, gdy opady śniegu znacznie zwiększają ich wagę, a co za tym idzie, cenę ich wywozu.

4 KOMENTARZE

  1. Debilizm kompletny. Wywieźć te meblowe gabaryty do kotłowni ZECu i przepalić a nie wywozić i płacić na śmietniskach. Mniej drogiego węgla pójdzie. Uczcie się rozsądnego gospodarowania. To chore co się teraz dzieje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here