Kolędowanie od serca

0
(fot. Grzegorz Weigt)

W poniedziałek 23 stycznia w kościele bonifratrów św. Piotra i Pawła w Prudniku miało miejsce wspólne kolędowanie w wykonaniu uczestników prudnickiego Warsztatu Terapii Zajęciowej oraz Scholii Ichtis z parafii św. Michała Archanioła. Było pięknie, a po kolędowaniu, pomimo zimowej aury było jeszcze ognisko i słodki poczęstunek.

Pierwsza część kolędowania to występ chóru młodzieżowego i Scholii Ichtis z ks. Łukaszem Labusgą (który był MC podczas całego wydarzenia). Prudnicka schola dzień wcześniej (niedziela 22 stycznia) kolędowała w kościele pw. św. Michała Archanioła w Prudniku. Po koncercie zbierała datki na wyjazd młodzieży na Światowe Dni Młodych w Lizbonie. Filmy z tego koncertu dostępne są na profilu fb parafii św. Michała. Warto zajrzeć, posłuchać, ale nie tylko z tego powodu.

W drugiej części zaprezentowali się uczestnicy prudnickiego WTZ. I wypadło to znakomicie. Choć tak naprawdę w kolędowaniu brali udział wszyscy, także rodziny występujących. Na tę okoliczność przybył także starosta prudnicki Radosław Roszkowski (Powiat Prudnicki jest współorganizatorem WTZ), był przeor konwentu bonifratrów w Prudniku brat Szymon OH, przybył także były przeor o. Eugeniusz Kret (konwent to druga strona organizująca WTZ). W kolędowaniu uczestniczyła kierownik WTZ i Domu św. Jana Bożego Anna Szewczyk, był także burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak, przewodnicząca Rady Miejskiej w Prudniku Alicja Isalska i wiceprzewodniczący Edward Mazur oraz dyrektor Muzeum Ziemi Prudnickiej Marcin Husak. Gości było więc dużo, bo i wydarzenie dla lokalnej społeczności ważne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here