Powiat modernizuje drogi

2

Trwają prace na odcinkach dróg powiatowych, w ramach realizowanego przez Starostwo Powiatowe w Prudniku projektu pn. Modernizacja Kluczowych Dróg Powiatowych, finansowanego z Rządowego Funduszu „Polski Ład” kwotą 15 mln. zł oraz z budżetu Powiatu Prudnickiego 1 mln. zł.

Modernizacja na odcinku Racławice Śląskie – Dzierżysławice jest już na ukończeniu. Wykonawca prac, Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Adrian Bąk z Głubczyc, ukończył kładzenie nowej nawierzchni, obecnie do wykonania pozostały oznakowania drogowe. W Łączniku, na ul.Fabrycznej, został przekazany plac budowy, a w przypadku pozostałych odcinków trwają prace nad dokumentacja projektową.

Drogi ujęte w projekcie:

  • Racławice Śląskie – Dzierżysławice – 2,5 km
  • ul. Fabryczna w Łączniku – 600 m
  • Łąka Prudnicka – Moszczanka – 2.05 km,
  • Chrzelice – skrzyżowanie z drogą wojewódzką nr 411 – 1,7 km,
  • Prudnik – Prężynka – 2,9 km.

Wykonawca jest zobowiązany do zakończenia modernizacji wszystkich odcinków dróg do końca 2023 r. Pozyskanie przez Samorząd Powiatu ogromnej kwoty 15 mln. zł. z „Polskiego Ładu” było możliwe dzięki wsparciu prudnickiej posłanki Katarzyny Czochary.

[MATERIAŁ INFORMACYJNY POWIATU PRUDNICKIEGO]

2 KOMENTARZE

  1. W końcu od ponad 10 lat oczekiwania pomyślano o zapomnianym odcinku Prudnik-Prężynka !!! tylko dlaczego na szarym końcu??? Moszczanka-łąka już zdążono kilka razy a Prężynka ? zawsze pomijana…zobaczymy czy starczy środków!

    • O to bym się nie martwił, kasa jest, więc będzie. A ja mam pytanie, co z rowami przy drodze, które zaorali rolnicy? Co z drzewami owocowymi, które kiedyś pięknie tam rosły? Teraz tam jest okropnie łyso.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here