Zniszczony wyświetlacz w telefonie. Gdzie po pomoc w Prudniku?

0

Zniszczony wyświetlacz to jedna z najczęstszych usterek nowoczesnych smartfonów. Jeżeli zastanawiasz się, gdzie zlecić jej naprawę w Prudniku, w poniższym artykule znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Zniszczony wyświetlacz? Nie licz na gwarancję

Załóżmy, że dysponujesz telefonem, który znajduje się jeszcze na gwarancji. Twoja pierwsza myśl jest więc oczywista – „zlecę naprawę w autoryzowanym przez producenta salonie i zostanie wykonana za darmo”. Niestety w efekcie spotkałby Cię zawód, gdyż gwarancja w takim przypadku nie obowiązuje. Dlaczego? Ponieważ do usterki doszło bezpośrednio z Twojej winy, a nie ze względu na wady fabryczne, które są nią objęte. Jeżeli więc zniszczenie czy awaria telefonu zostały spowodowane z Twojej winy, a więc poprzez niewłaściwe użytkowanie, darmowa naprawa na gwarancji jest niemożliwa.

Musisz jednak pamiętać, że jeżeli gwarancja jest jeszcze ważna i chcesz ją utrzymać, nie masz wyjścia – naprawę należy zlecić w autoryzowanym punkcie, nawet jeśli trzeba będzie zapłacić za nią bardzo dużą kwotę z własnych pieniędzy. Można natomiast mieć pewność wysokiej jakości wykonania prac i zastosowania wyłącznie oryginalnych części zamiennych. Każde inne rozwiązanie, tj. powierzenie naprawy nieautoryzowanej firmie bądź wykonanie jej na własną rękę, będzie oznaczać zerwanie umowy gwarancyjnej.

Jeżeli gwarancja obowiązuje jeszcze przez krótki czas, np. kilka miesięcy, a Twój telefon jest warty stosunkowo niewiele, można rozważyć świadomą rezygnację z niej, aby oszczędzić pieniądze na naprawie w innym miejscu niż autoryzowany serwis producenta. Gdzie w takim razie mogą się udać mieszkańcy Prudnika, którzy chcą przywrócić zepsuty telefon do pełnej sprawności?

Naprawa poza gwarancją – gdzie zlecić?

Naprawą smartfonów zajmują się również nieautoryzowane punkty, w których serwisuje się urządzenia różnych marek. W Prudniku działa kilka takich firm i można w nich liczyć na znacznie bardziej korzystne ceny niż w autoryzowanych punktach. Przed pozostawieniem telefonu w lokalnym serwisie GSM warto dokładnie sprawdzić opinie na jego temat, aby zyskać pewność, że ma się do czynienia z profesjonalistami. Jeżeli jednak nawet oni zażądają na tyle wysokiej ceny za naprawę, że stanie się ona nieopłacalna, być może trzeba będzie przemyśleć kupno nowego urządzenia, np. jednego z modeli do 1500 zł, których zestawienie można znaleźć na stronie https://komorkomat.pl/5-najlepszych-smartfonow-do-1500-zlotych/.

Aby zlecić naprawę, nie trzeba ograniczać się do firm z Prudnika – można powierzyć ją również osobom prywatnym, które oferują swoje usługi w internecie. Na tego rodzaju propozycje da się natrafić zarówno w serwisach ogłoszeniowych, jak i w mediach społecznościowych. Z reguły wyróżniają się one atrakcyjnymi warunkami finansowymi współpracy, jednak co do jej jakości można już mieć pewne wątpliwości. Trudno bowiem na odległość sprawdzić, czy dana osoba rzeczywiście zna się na tym, co robi, dlatego rekomendujemy zlecanie napraw telefonu wyłącznie specjalistom, co do których fachowości ma się pewność.

Ostatnim sposobem jest naprawa we własnym zakresie, lecz nie polecamy jej każdemu. Dlaczego? Po pierwsze ze względu na konieczność użycia profesjonalnego wyposażenia, do którego dostęp ma niewiele osób. Po drugie samodzielna próba przywrócenia urządzenia do pełnej sprawności wymaga doświadczenia w elektronice – nie jest to zadanie dla ludzi z przypadku. Jeżeli więc czujesz się na siłach, możesz spróbować. Z kolei w razie podjęcia decyzji o rezygnacji z naprawy i zakupie nowego urządzenia polecamy porównywarkę https://komorkomat.pl/, która ułatwi Ci poszukiwanie najlepszego modelu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here