Nowy numer „Tygodnika Prudnickiego” do kupienia od środy (14 grudnia)

0

Gminy (nie)dobre do życia. Po raz drugi zespół naukowców pod kierunkiem prof. Przemysława Śleszyńskiego z Polskiej Akademii Nauk przygotowała ranking pod nazwą „Gmina dobra do życia”. Zestawienie dla samorządów ziemi prudnickiej jest… optymistyczne. Może aż nazbyt. O czym jeszcze można przeczytać w nowym wydaniu „Tygodnika Prudnickiego” piszemy poniżej (14 grudnia):

 • Grożąc atrapą pistoletu zażądał alkoholu. 54-latek usiłował dokonać rozboju z użyciem przedmiotu przypominającego broń. Obezwładnili go pracownicy sklepu.
 • Honorowy obywatel Prudnika. Prudnicka poetka Daniela Długosz-Penca wyróżniona została prestiżowym tytułem nadawanym przez Radę Miejską.
 • Odnowione szlaki, nowe wiaty i poszerzona kadra. Dobiega końca realizacja projektu „Kompleksowa renowacja szlaków pieszych w gminie Prudnik i szkolenie kadr” przygotowanego przez PTTK Oddział Sudetów Wschodnich w Prudniku.
 • Poznaj zieleni raj! W Prudniku otwarto centrum ogrodnicze z prawdziwego zdarzenia. „Zielono Nam. Garden & home” mieści się w nowym wybudowanym pawilonie handlowym przy ul. Powstańców Śląskich 14a.
 • Teatr. Ach, co to było! W sobotę 10 grudnia w kinie „Diana” w Prudniku miała miejsce premiera spektaklu pod tytułem „Ach, co t będzie! Preludia do lepszego świata”, w wykonaniu działającego przy Prudnickim Ośrodku Kultury Teatru Preludium, prowadzonego przez Franciszka Neckara.
 • Publikacje. Między… to dziwne miejsce. Czasem to wygodne, żeby nie powiedzieć bezpieczne, bo lepiej nie opowiadać się za tym lub tamtym i pozostawać właśnie pomiędzy. Ale znowuż żyć między, zakłada stałe niedogodności, brak trwałego oparcia, bycie w drodze – od jednego do drugiego miejsca… Rzecz o najnowszym tomiku poezji Wojciecha Ossolińskiego pt.: „Między dobra nockami”.
 • Przed świętami. Czas adwentu, zbliżają się święta Bożego Narodzenia. W kolejnym, zeszycie z serii pt.: „Franciszkańskie zeszyty z Głubczyc” o. Antoni Dudek przybliża ideę Szopki – Stajenki z Greccio i zaprasza do budowy nowej, współczesnej.
 • Prawo do przytulania mamy. W Publicznym Przedszkolu nr 1 w Prudniku obradował Optymistyczny Sejm.
 • Z prezentami: Nie było śniegu, ale… przyszedł. Już 16. raz do prudnickich karateków zawitał Mikołaj ze swoimi prezentami. XVI Integracyjny Turniej Mikołajkowy Karate odbył się dokładnie 6 grudnia.
 • Korfantów: Wystawa lokalnych artystów. W Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Korfantowie zorganizowano wystawę artystów ziemi prudnickiej.
 • Sport (koszykówka): Na ustach całej Polski. Pogoń dopisała do swojego dorobku dwa kolejne zwycięstwa. Na miano gracza tygodnia solidnie zapracował Tomasz Nowakowski. (Pogoń Prudnik – Team-Piast Oleśnica, Doral Kłodzko- Pogoń Prudnik)
 • Sport (piłka nożna): Po rundzie jesiennej. Drugi raz z rzędu swoją dobrą grą w rundzie jesiennej Pogoń rozbudziła apetyty kibiców na powrót do 4. ligi opolskiej. Nadzieje całego środowiska są uzasadnione, bo nawet druga lokata w tabeli daje taką możliwość w barażach.
 • Sport (karate WKF): Prudnicki akcent. Na rozegranych we Wrocławiu Mistrzostwach Polski Seniorów w karate WKF wystąpiły dwie wychowanki LKZ Zarzewie Prudnik: Magdalena Kruczek i Karolina Zelasko, obecnie zawodniczki wrocławskiego klubu Budokan i studentki AWF (Karolina) i AM (Magda).
 • Laury dla sportowców. W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego miała miejsce gala podsumowująca rok 2022 w zakresie sportu młodzieżowego. Podczas niej wyróżniono karateków prudnickiego Zarzewia.

>> TYGODNIK PRUDNICKI W E-PRENUMERACIE TANIEJ. SPRAWDŹ!!! <<

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here