[FOTO/WIDEO] W Białej choinka znów zabłysła

1

Rozświetlenie choinki i fajerwerki były kulminacyjnym punktem świątecznego jarmarku – Adwentowego Imprezowania – w Białej.

Biała już od około ośmiu lat ma imponującą, własną choinkę, która zdobi bialski rynek w okresie świątecznym. W tym roku doszły do niej dwie kolejne dekoracje – duża, czerwona bombka oraz anioł, który zawisł na elewacji Urzędu Miejskiego. Na kiermasz składały się przede wszystkim stoiska szkolne, klasowe oraz kilka kramów rękodzielników i gastronomiczne. Oferowano m.in. grzaniec, herbatę, bigos, kiełbasę z grilla, naleśniki, pierogi, ciasta i ciasteczka, barszcz, bogracz, kawę…

FILM Z ROZŚWIETLENIA CHOINKI:

Organizator przygotował też pod namiotem strefę kibica, ale tam niestety smutek z powodu przegranego przez polską reprezentację meczu z Francją.

Około godz. 18:30 odbyło się uroczyste rozświetlenie choinki oraz pokaz sztucznych ogni. Chwilę wcześniej głos zabrali – burmistrz Edward Plicko i poseł na Sejm Katarzyna Czochara, którzy złożyli mieszkańcom życzenia. Na zakończenie odbył się koncert kapeli góralskiej Janicek.

Organizatorem wydarzenia było Gminne Centrum Kultury w Białej.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here