Znamy wyniki kwesty. Padł rekord

7

Osoby odwiedzające w tym roku na Wszystkich Świętych prudnicki cmentarz były hojne. W akcji Towarzystwa Historycznego Ziemi Prudnickiej „Ocalić od zapomnienia” zebrano 17 922,18 zł i 5 euro.

W 2021 roku była to kwota ok. 15,5 tys. zł, a w 2019 – blisko 10 tys. zł (w 2020 r. była przerwa).

Celem akcji jest odnowa pomników nagrobnych zasłużonych prudniczan. W pierwszej kolejności odnowiono grób Filipa Roboty, aktualnie trwają prace przy pomniku Paula Langego.

Prudniczanie, obecni i ci, którzy wyjechali, ale wracają, by odwiedzić groby swoich bliskich, w większości kojarzą akcję z poprzednich edycji i tym chętniej wrzucają pieniądze, widząc efekty dotychczasowych starań wolontariuszy.

TAK BYŁO PRZED POŁUDNIEM: [FOTO] Trwa kwesta na prudnickim cmentarzu – Teraz Prudnik!

– Wrzuciłam 20 złotych. Uważam, że takie akcje warto wspierać. Organizowane są w dużych miastach, więc dlaczego i u nas nie mają być. Warto ratować groby, szczególnie te najstarsze, których zostało na cmentarzu niewiele. Pamiętam z dzieciństwa całe aleje starych, dużych pomników, tego już nie ma – mówi pani Grażyna.

Organizatorami i podmiotami wspierającymi akcję odnowy pomników są: Towarzystwo Historyczne Ziemi Prudnickiej, Muzeum Ziemi Prudnickiej i Gmina Prudnik. Kweście od początku jej organizacji patronuje Tygodnik Prudnicki.

7 KOMENTARZE

  1. Wszędzie żebractwo. Co za kraj. Pod sklepami żebractwo. W sklepach żebractwo. Na cmentarzu żebractwo. W kościele żebractwo. W szkołach żebractwo. Na necie żebractwo. Po domach chodzą żebrać. Żyć się nie da. Gdzie się nie idzie to żebractwo.

    • Nawet podczas najbardziej wykwintnych imprez prowadzi się zbiórki na cele charytatywne na całym świecie, a zwłaszcza w bogatych krajach i to nie jest żebractwo. Nikt nikogo do niczego nie zmusza, ani do datku, ani jego wysokości. Biedny rzuci grosik i też będzie dobrze. Kwesty na cmentarzach w dużych miastach są od lat i nikt tego nie nazywa żebractwem. Pomyśl, zanim coś napiszesz. A żebraków meneli z Sobieskiego gonić!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here