Koncert laureatów konkursów romskich

2
(fot. Grzegorz Weigt)

W ramach tegorocznych Dni Kultury i Tradycji Romskiej w Prudniku 25 października w ramach cyklu Żywa Biblioteka w sali kameralnej Pałacu Fränkla w Prudniku odbyło się spotkanie dyskusyjne na temat mniejszości narodowych i społecznych. 26 października z kolei podsumowany został konkurs plastyczny Barwy Romskiego Świata. W sali reprezentacyjnej POK odbyło się spotkanie, na które przybyli laureaci konkursu wraz z opiekunami i rodzicami. Nagrody i wyróżnienia wręczane były w kategoriach wiekowych: przedszkola, szkoły podstawowe klas I-III, szkoły podstawowe klas IV-VI i szkoły podstawowe klas VII-VIII. 27 października w sali kameralnej Prudnickiego Ośrodka Kultury odbył się przegląd w ramach Konkursu Poezji i Piosenki Romskiej.

Wreszcie, w piątek 28 października w sali widowiskowej kina „Diana” w Prudniku miał miejsce finałowy galowy koncert laureatów konkursów: piosenki romskiej, poezji romskiej i konkursu fotograficznego. Przed publicznością wystąpili nagodzeni wokaliści i recytatorzy. Wystąpiły też gościnnie grupy taneczne: Cierchenia działający przy świetlicy szkolnej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Prudniku (opiekun Vanessa Oraczko), Romani Bacht (opiekun Lucyna Mirga) i Senior Bacht (Lucyna Mirga). Koncert, na który zaprosiła dyrektor POKiBP Sylwia Gawłowska, poprowadziły: Lucyna Mirga i Joanna Korzeniowska.

W holu Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Prudniku otwarta została wystawa fotograficzna pt. „Romowie w obiektywie”. O laureatach romskich konkursów i występujących na scenie widowiskowej kina „Diana” napiszemy wkrótce w „Tygodniku Prudnickim”.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here